Walter Samuel ponownie w Szwajcarii

Autor: Tomasz Kurpiewski | 21.06.2017 12:26 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Gwiazda Interu pomimo zakończenia kariery piłkarskiej, nie rozstaje się ze sportem. Walter Samuel został asystentem trenera w FC Lugano.

39-latek powraca do kraju, w którym zakończył swoją karierę. Tym razem jednak w innej roli. W ubiegłym sezonie Argentyńczyk współpracował z trenerem Interu, Stefano Piolim. Przy jego boku nabywał doświadczenia, które teraz wykorzysta w pracy z Pierluigim Tamim. Włoch został niedawno nowym szkoleniowcem FC Lugano, tuż po odejściu Paolo Tramezzaniego do innego zespołu z ligi – FC Sion.

Liga szwajcarska nie jest dla Waltera Samuela żadną nowością. Zanim zawiesił buty na kołku, reprezentował wielokrotnego mistrza Szwajcarii – FC Basel. Pierluigi Tami bardzo nalegał na to, aby współpracować z legendą Internazionale. Na konferencji prasowej powiedział o nim:

- Jest bardzo zmotywowany, zupełnie jak z czasów boiskowych.

- W swojej karierze zdobył potrójną koronę, więc może teraz nauczy nas jak tego dokonać – zażartował nowy trener Lugano.

Szwajcarski klub już dzisiaj wznawia treningi ze względu na zbliżający się start ligi. 23 lipca czeka ich pierwszy ligowy mecz. FC Lugano ma przed sobą także eliminacje do Ligi Europy. 

Czytaj więcej o: Inter Mediolan, Włochy, FC Basel, Szwajcaria, Walter Samuel, Argentyna

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze