Salah: Wracam do Anglii jako doświadczony i dojrzały zawodnik

Autor: Michał Nowacki | 24.06.2017 12:25 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Mohamed Salah podpisał umowę z Liverpoolem i piłkarz przyznał, że nabrał wiele doświadczenia. W latach 2014-2016 Egipcjanin grał dla Chelsea, zaś ostatnie sezony spędzone w Serie A sprawiły, że zawodnik stał się jeszcze lepszym piłkarzem.

"The Reds" za 25-latka zapłaciły włoskiej Romie 42 miliony euro, zaś w przypadku premii kwota może wzrosnąć o dodatkowe osiem milionów i wynieść łączną sumę 50 milionów euro. W czwartek Egipcjanin przeszedł testy medyczne i podpisał kontakt z Liverpoolem. W sezonie 2014/2015 Salah grał dla Chelsea, ale zanotował tylko sześć występów w "The Blues". Następnie został wypożyczony do Fiorentiny i Romy. W minionej kampanii skrzydłowy zanotował 31 występów dla stołecznego klubu, zaliczył 15 trafień i dołożył 11 asyst.

– Jestem pewny, że wracam do Anglii jako lepszy piłkarz o 100%. Poprawiłem swoją grę w każdym możliwym aspekcie. Nawet moja osobowość była inna, byłem dzieckiem, gdyż miałem 20 lub 21 lat. Teraz jestem cztery lata starszy, wszystko jest inaczej. Mam spore doświadczenie w trzech klubach: Chelsea, Fiorentinie i Romie. Tak, zawsze mam coś do udowodnienia. Nawet jeśli widzę siebie, że gram bardzo dobrze w jednej rzeczy, staram się poprawić inne, aby było jeszcze lepiej i lepiej. Zawsze myślę o drobnych szczegółach, ponieważ muszę poprawić jeszcze więcej. Grałem już w Anglii i mam teraz więcej doświadczenia, lubię grać w Premier League. Cieszę się z powrotu tutaj i jestem podekscytowany – ujawnił Salah.

– Myślę, że miniony sezon był moim najlepszym. Poprawiam regularnie swoją grę i z każdym rokiem jestem lepszym piłkarzem. To dlatego, że mam przed sobą nowe wyzwania i jestem szczęśliwy z tego powodu. To nie jest łatwe, ale jestem gotowy. Grałem na prawym skrzydle w Romie, z pięcioma obrońcami i dwoma napastnikami. Byłem drugim snajperem, mogę grać z lewej strony lub prawej. Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do Liverpoolu. Chciałbym wygrać jakieś trofeum w tym zespole. Każdy wie, że to duży klub i musimy zrobić coś dla fanów – rzekł Egipcjanin.

Salah będzie grał z "11" na plecach, którą przejął po Roberto Firmino. Brazylijczyk od teraz będzie przywdziewał koszulkę z numerem 9. 

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Liverpool FC, Anglia, Włochy, Transfery, Kontrakt, AS Roma, ACF Fiorentina, Mohamed Salah

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze