Liga Mistrzów: Podsumowanie meczów I rundy eliminacyjnej

Autor: Tomasz Kurpiewski | 28.06.2017 22:40 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Jeszcze do niedawna rozpamiętywaliśmy ostatni finał Ligi Mistrzów, a tymczasem ruszyły już nowe rozgrywki. Wczoraj i dziś rozgrywane były mecze pierwszej rundy kwalifikacyjnej.

W spotkaniu Alaszkert FC – FC Santa Coloma górą byli gospodarze. Zespół z Armenii przeważał przez cały mecz, co potwierdził strzelając bramkę. W 39 minucie Uros Nenadović zdobył bardzo ładnego gola. Po dograniu piłki na krótki słupek, sprytnie uderzył piętą czym zaskoczył golkipera gości.

Alaszkert FC – FC Santa Coloma 1:0 (1:0) Nenadović 39'

W drugim meczu tej fazy rozgrywek starły się ze sobą jedenastki The New Saints FC oraz College Europa FC. Drużyna z Gibraltaru sprawiła dość dużą niespodziankę wygrywają na wyjeździe 1:2. Bohaterem w FC Europa był niewątpliwie Kike Gomez, który oprócz bramki, dołożył do niej asystę.

The New Saints FC – College Europa FC 1:2 (1:1) Quigley 44' – Quillo 9', Gomez 78'

Kolejny pojedynek odbył się pomiędzy klubami z Estonii i Malty. Górą w tym meczu byli piłkarze z Estonii. Bramki padły dopiero w drugiej połowie, ale to wystarczyło, żeby wygrać. Do siatki rywali trafiali Jorginho i Bjorn Kristensen.

Hibernians FC – FC Infonet Talinn 2:0 (0:0) Jorginho 63', Kristensen 73'

Nie tylko kluby z dużych państw mają swoich przedstawicieli w Lidze Mistrzów. W ostatnim wtorkowym spotkaniu zagrały zespoły z Wysp Owczych i Kosowa. Korzystniejszy wynik wypracowali sobie gospodarze, choć nie zachowali czystego konta.

Víkingur Gøta – KF Trepça'89 2:1 (1:1) Vatnhamar 18', Lawal 73' – Hajdari 39'

Ostatni z meczów, jakie rozgrywały się w ramach pierwszej części eliminacji rozpoczął się dziś o 20:45. Naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy Linfield FC i SP La Fiorita. Dobrą okazję do otwarcia wyniku mieli gospodarze, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Mimi to zdołali wygrać strzelając gola w samej końcówce.

Linfield FC - SP La Fiorita 1:0 (0:0) Stewart 87'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, The New Saints, FC Santa Coloma, Linfield FC, Víkingur Gøta, Hibernians FC, Alaszkert FC, SP La Fiorita, Europa FC, FCI Tallinn, KF Trepça’89