Girard: Dla Girouda powrót do Francji może być bardzo trudny

Autor: Michał Nowacki | 30.06.2017 11:21 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

René Girard w latach 2009-2013 prowadził Montpellier, z którym w kampanii 2011/2012 sięgnął po mistrzostwo Francji. Wówczas napastnikiem ekipy z Ligue 1 był Olivier Giroud, który z dorobkiem 21 trafień został Królem Strzelców, wraz z Nenê z Paris Saint-Germain. O jedno trafienie gorszy był Eden Hazard z OSC Lille.

W mediach spekuluje się, że obecny napastnik Arsenalu odejdzie z Emirates Stadium. Sporo się mówi o zainteresowaniu West Hamu United oraz dwóch klubów z Francji: Olympique Lyon i Olympique Marsylia.

W kampanii 2016/2017 Francuz był rezerwowym, zaś miejsce w wyjściowym składzie zajął Alexis Sánchez. Wiele też wskazuje na to, że Chilijczyk przeniesie się do Manchesteru City, więc sytuacja Girouda mogłaby się znacznie poprawić.

– Kiedy próbujesz kawioru to trudno jest wrócić do jedzenia grudek jaj. Nawet najmniejsze angielskie kluby oferują dużą pensję i jest on w lidze, która mu odpowiada. Po znakomitych występach w Anglii ciężko mu będzie wrócić do Francji. W Ligue 1 nie był tak doceniony i uznany jak w Premiership – wyjawił René Girard na łamach Maxifoot.

W ciągu czterech lat Francuz zaliczył 98 spotkań dla Arsenalu, w zeszłym sezonie zdołał się 16 razy wpisać na listę strzelców we wszystkich rozgrywkach. Napastnik przyznał także, że chciałby zdobyć z Arsenalem mistrzostwo Anglii.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Olympique Marsylia, Olympique Lyon, Anglia, Francja , Transfery, Trenerzy, Manchester City, Olivier Giroud, Alexis Sanchez, Rene Girard, West Ham United

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze