Thiago: Bayern nie musi sprowadzać wielkich piłkarzy

Dariusz Maruszczak | 05.07.2017 15:46 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Pomocnik Bayernu Monachium, Thiago Alcântara w wywiadzie dla niemieckiego dziennika Bild zdecydował się wziąć w obronę politykę transferową klubu i stwierdził, że mistrz Niemiec nie potrzebuje wielkich wzmocnień, aby móc rywalizować z najlepszymi europejskimi klubami.

Hiszpan poparł tym samym prezydenta Bayernu Uliego Hoenessa, który podkreślił ostatnio, że wydawanie 100 milionów euro na piłkarza w wieku 29-30 lat nie jest dobrą polityką i lepiej jest inwestować w młodych zawodników.

– W porównaniu do innych wielkich drużyn u nas także są wspaniali piłkarze. Nie ma różnicy w jakości, jesteśmy na tym samym poziomie – odpowiedział Thiago na pytanie o możliwości kadrowe Bayernu w porównaniu do Barcelony i Realu.

– Nie musimy koniecznie wydawać dużych kwot na transfery. Jest tak wielu utalentowanych zawodników, którzy nie zostali jeszcze odkryci, i nie kosztują gigantycznych pieniędzy. Taki jest sposób Bayernu: kupić piłkarza i ukształtować go. Podziwiałem ten model transferowy Bawarczyków, jeszcze gdy grałem w Hiszpanii. Ci, którzy go stosują, wykonują wspaniałą pracę i są prawdziwymi wizjonerami – stwierdził.

– Uważam, że Bayern zawsze się wyróżniał, ale nie przez konkretną indywidualność, która stoi ponad innymi. Oczywiście, każdy zawodnik chce grać jak najlepiej, ale nasza drużyna trzyma się razem. Wszyscy muszą dawać z siebie wszystko, żeby zespół się rozwijał – zakończył hiszpański pomocnik.

Przypomnijmy, że Bayern dotychczas wydał na letnie wzmocnienia 90 milionów euro. Do klubu trafili jednak głównie młodzi piłkarze, jak Corentin Tolisso, Kingsley Coman, Niklas Süle i Serge Gnabry, którzy mają przed sobą całą karierę. Jedynie Sebastian Rudy to bardziej doświadczony zawodnik (27 lat), ale trudno klasyfikować go jako wielką gwiazdę, a poza tym został sprowadzony na zasadzie wolnego transferu.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Thiago Alcantara

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze