Oficjalnie: „Byki” sprowadziły następcę Selke

Autor: Karol Brandt | 06.07.2017 17:20 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Wicemistrz Niemiec potwierdził zakontraktowanie nowego napastnika.

W związku z odejściem do Herthy BSC Daviego Selke, w linii ataku drużyny z Lipska powstała luka, którą należało zapełnić. Dzisiaj „Byki” obwieściły sprowadzenie Jeana-Kévina Augustina.

20-latek w 2009 roku dołączył do Paris Saint-Germain U17, z czasem piął się w hierarchii klubowej, aż w 2015 roku przebił się do pierwszego zespołu paryżan. Od tego czasu rozegrał 31 spotkań, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz zanotował cztery asysty.

Młodzieżowy reprezentant Francji do RB Leipzig przenosi się za 13 mln euro, a z nowym zespołem związał się kontraktem do 30 czerwca 2022 roku. Warto dodać, że Augustin w 2016 roku z reprezentacją do lat 19 sięgnął po mistrzostwo Europy. Podczas turnieju wszechstronny napastnik został najlepszym strzelcem z sześcioma trafieniami na swoim koncie.

Dla wicemistrza Niemiec zbrojącego się przed Ligą Mistrzów jest to już szóste wzmocnienie zespołu. Wcześniej ogłoszono transfery m.in. reprezentanta Portugalii, Brumy oraz byłego golkipera BSC Young Boys, Yvona Mvogo.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Francja , Niemcy, Transfery, Kontrakt, Paris Saint-Germain, RB Leipzig, Yvon Mvogo, Jean-Kévin Augustin, Bruma

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze