Oficjalnie: Manchester United porozumiał się z Evertonem. Lukaku o krok od transferu! [Aktualizacja]

Autor: Karol Brandt | 08.07.2017 19:45 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Czerwone Diabły” wydały komunikat, w którym poinformowały o zaakceptowaniu ich oferty za Romelu Lukaku przez Everton.

Manchester United doszedł do porozumienia z „The Toffees”. Teraz musi ustalić warunki kontraktu z samym piłkarzem. Następnie belgijski napastnik przejdzie obowiązkowe testy medyczne, jeśli te nic nie wykażą, to zwiąże się on umową z tryumfatorem Ligi Europy.

Angielskie media informują, że „Czerwone Diabły” przeleją na konto Evertonu 75 mln funtów. Natomiast w przyszłości w przypadku osiągnięcia celów zapisanych w umowie, będą musiały zapłacić jeszcze 15 mln funtów. Oprócz tego, 12 mln funtów trafi do agenta Romelu Lukaku, Mino Raioli.

Rosły napastnik w poprzednim sezonie dla klubu z Goodison Park strzelił 26 goli i zaliczył 7 asyst. Co ciekawe, o 24-letniego Belga walczyła też londyńska Chelsea, lecz jak widać, zarówno klub, jak i samym zawodnik, wybrali ofertę Manchesteru United.

W najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnego komunikatu w tej sprawie. 

Aktualizacja

Romelu Lukaku przeszedł pozytywnie testy medyczne, po których podpisał pięcioletni kontrakt z „Czerwonymi Diabłami”. Umowa zawiera opcję jej przedłużenia o kolejny rok. Rosły snajper dołączając do tryumfatora Ligi Europy, został najdroższym belgijskim piłkarzem w historii. 

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Transfery, Kontrakt, Romelu Lukaku, Everton

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze