Oficjalnie: Dwa transfery Sevilli. Kolejny w drodze! [Aktualizacja]

Autor: Karol Brandt | 08.07.2017 20:15 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Klub ze stolicy Andaluzji pozyskał dwóch nowych piłkarzy. Ponadto w najbliższym czasie najprawdopodobniej ogłosi zakontraktowanie reprezentanta Kolumbii.

Sevilla FC poinformowała, że jej szeregi wzmocnili Jordan Amavi oraz Guido Pizarro.

Lewy obrońca rodem z Francji przenosi się z Aston Villi, która za swojego piłkarza otrzyma 8 mln euro. 23-latek z nowym zespołem podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku. W poprzednim sezonie zanotował on 36 występów okraszonych asystą.

Guido Pizarro to 27-letni Argentyńczyk, który posiada także meksykański paszport. Ostatnie cztery sezony spędził on w Tigres UANL. Dla klubu z Meksyku jednokrotny reprezentant Argentyny rozegrał łącznie 175 spotkań, w których strzelił trzy gole oraz zaliczył pięć asyst. Po przejściu obowiązkowych testów medycznych, zwiążę się on z Sevillą czteroletnią umową. Nieznana jest kwota transferu.

Warto dodać, że Sky Italia poinformowała, iż Luis Muriel w najbliższym czasie także dołączy do klubu z Ramón Sánchez Pizjuán. UC Sampdoria zaakceptowała ofertę za swojego napastnika, który ma kosztować 20 mln euro plus 7 mln zmiennych. Oprócz tego, 20% kwoty z przyszłego transferu 26-latka także trafi na konto ekipy z Genui. Luis Muriel w sezonie 2016/2017 wystąpił w 33 spotkaniach i strzelił 13 goli, a także przy 9 asystował.

Aktualizacja

Transfer Luisa Muriela do Sevilli stał się faktem. Piłkarz przejdzie testy medyczne, a następie złoży podpis pod kontraktem, który zwiążę go z klubem ze stolicy Andaluzji do 30 czerwca 2022 roku. Kwota jaką wydano na zakontraktowanie reprezentanta Kolumbii jest rekordem transferowym czwartego zespołu poprzedniego sezonu La Liga. Dotychczas najwięcej zapłacono za Franco Vázqueza oraz Álvaro Negredo – 15 mln euro. 

Czytaj więcej o: Sevilla FC, Anglia, Hiszpania, Włochy, Transfery, Kontrakt, Luis Muriel, Sampdoria, Aston Villa, Meksyk, Tigres UANL, Guido Pizarro, Jordan Amavi

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze