Rüdiger piłkarzem "The Blues"!

Mateusz Deluga | 09.07.2017 21:30 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Reprezentant Niemiec podpisał 5-letnią umowę z Chelsea FC. Mistrzowie Anglii zapłacili za obrońcę Romy 35 milionów euro. To pierwszy transfer gotówkowy londyńczyków. Defensor w nowym klubie będzie występował z numerem 2.

Niemiec reprezentował barwy AS Roma od 2015 roku. W pierwszym sezonie, obrońca trafił do Rzymu na zasadzie wypożyczenia z VFB Stuttgart. Po udanych rozgrywkach, Włosi zdecydowali się na wykupienie zawodnika. Antonio Rüdiger w zespole "Giallorossich" wystąpił łącznie w 72 spotkaniach, w których czterokrotnie trafiał do siatki rywali.

W zeszłym sezonie Serie A, Rüdiger wystąpił w 26 meczach, zaliczając przy tym dwie asysty. Zawodnik miał duży wkład w zdobycie wicemistrzostwa Włoch przez Rzymian.

24-latek w dorosłej reprezentacji Niemiec ma na koncie 17 spotkań. W niedawno zakończonym Pucharze Konfederacji, obrońca wystąpił w czterech meczach. Grał również w finale, w którym Niemcy pokonali Chile 1:0 po bramce Larsa Stindla.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Anglia, Niemcy, Włochy, Transfery, Kontrakt, AS Roma, VfB Stuttgart, Reprezentacja, Puchar Konfederacji 2017

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (4)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze