Oficjalnie: Vitolo trafi do Madrytu... przez Las Palmas!

Autor: Grzegorz Góra | 12.07.2017 15:53 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Koniec spekulacji w sprawie hiszpańskiego skrzydłowego - od stycznia Vitolo zagra w Atlético Madryt. Do tego czasu... będzie graczem UD Las Palmas.

Da się? Da się! Władze Atlético Madryt znalazły sposób na pozyskanie reprezentanta Hiszpanii i już dziś ogłosiły, że od 1 stycznia 2018 Vitolo będzie zawodnikiem „Los Rojiblancos”. Sprawa jest jednak nieco skomplikowana, bo ze względu na zakaz transferowy nałożony na Atlético, 27-letni skrzydłowy trafi póki co nie do Madrytu, a do Las Palmas, gdzie rozpoczynał swoją przygodę z piłką. 

W barwach „Los Amarilos” będzie grał do końca roku, by następnie przenieść się do Madrytu. Zgodnie z informacją zawartą na oficjalnej stronie „Los Colchoneros”, zawodnik zwiąże się z klubem kontraktem do 30 czerwca 2022 roku.

Transfer ma kosztować Atlético 40 mln euro, co oznacza, że wyrównany zostanie rekord transferowy klubu, który za identyczną kwotę przed sezonem 2011/2012 sprowadził Radamela Falcao.

W oficjalnym komunikacie, klub ze stolicy Hiszpanii podkreśla osiągnięcia Vitolo tj. 3-krotne wygranie Ligi Europy i zapowiada, że nowy nabytek zapewni „Los Colchoneros” jakość, która poparta doświadczeniem na międzynarodowej arenie (11 występów w kadrze), będzie sporym wzmocnieniem zespołu.


Czytaj więcej o: Atletico Madryt, Sevilla FC, Hiszpania, UD Las Palmas, Vitolo

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze