Oficjalnie: Rami piłkarzem Olympique Marseille!

Mateusz Deluga | 12.07.2017 18:09 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Francuski klub zapłacił za zawodnika Sevilli 6 milionów euro. Były obrońca "Sevillistas" podpisał 3-letni kontrakt z OM. Umowa zawiera opcję jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

31-latek swoją piłkarską karierę zaczynał we francuskim Fréjus, skąd w 2006 roku dołączył do Lille OSC. Obrońca w barwach "LOSC" w 2011 roku zdobył mistrzostwo oraz Puchar Francji.  

Francuz zaliczył także występy w Milanie oraz Valencii, gdzie w 2013 roku został zawieszony przez zarząd "Nietoperzy" za publiczną krytykę zespołu i trenera. Następnie w 2015 roku Adil Rami zasilił Sevillę, której pomógł w obronie Ligi Europy w 2016 roku.

Pierwszy mecz w reprezentacji "Trójkolorowych" Rami zaliczył w 2010 roku. Jednak nie wspomina go zbyt dobrze, gdyż Francuzi przegrali z Norwegią 1:2. Obrońca znalazł się w szerokiej kadrze Francuzów na Euro 2012 rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie oraz Euro 2016 we Francji.

To już szóste wzmocnienie marsylczyków przed zbliżającym się sezonem. Wcześniej zakontraktowano m.in. Luiza Gustavo oraz Valèrego Germaina. 

Czytaj więcej o: AC Milan, Olympique Marsylia, Sevilla FC, Francja , Niemcy, Transfery, Kontrakt, Valencia, OSC Lille, Liga Europy, Luiz Gustavo, Adil Rami, Euro 2012, VfL Wolfsburg, AS Monaco, Euro 2016, Valère Germain

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze