Dominacja Celtiku. Mistrzowie Szkocji jedną nogą w następnej rundzie

Autor: Kacper Chwedoruk | 14.07.2017 20:10 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Klub z Glasgow bardzo łatwo poradził sobie z mistrzami Irlandii Północnej, niemalże zapewniając sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Linfield nie potrafił przeciwstawić się Szkotom nawet przez chwilę.

Celtic od początku przejął zdecydowaną inicjatywę i zamknął przeciwników niemalże w ich polu karnym. Duża liczba ataków przyniosła efekt dość szybko, bowiem już po 17 minutach gry goście objęli prowadzenie.

Wynik spotkania otworzył Scott Sinclair, który wykorzystał dośrodkowanie Armstronga. Zawodnik Celtiku popisał się precyzyjnym uderzeniem głową. Chwilę później gospodarze otrzymali kolejny cios. Tym razem Szkoci perfekcyjnie wykonali rzut rożny. Wrzutkę Leigha Griffiths'a mocnym uderzeniem wykończył Tom Rogic.

Nie minęło kilka minut, a gospodarze mogli stracić kolejnego gola. Ponownie w roli głównej był Sinclair, który minął rywala i strzałem zza pola karnego był bliski  wpisania się na listę strzelców. Górą jednak okazał się golkiper Linfield.

Po zmianie stron goście ponownie miażdżyli swoich rywali, jednak kolejnych goli nie udało się strzelić. Najbliżej podwyższenia wyniku, już w doliczonym czasie drugiej połowy, był Dembélé. Kolejny raz klub z Irlandii Północnej uratował Carroll, który - mimo porażki swojego zespołu - był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem meczu.

W drugiej połowie mecz zrobił się brutalny, czego efektem było aż osiem żółtych kartek.

Zwycięstwo Celitku nawet przez moment nie było zagrożone. Podopieczni Brendana Rodgersa nie pozwolili rywalom na zbyt wiele (2 strzały na bramkę, oba niecelne), a sami zdecydowanie atakowali, czego efektem powinno być co najmniej kilka bramek więcej.

Linfield FC - Celtic FC 0:2 (0:2) Sinclair 17', Rogić 23'