To już pewne. Szczęsny zagra w Juventusie! [Aktualizacja]

Autor: Karol Brandt | 17.07.2017 18:05 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Polski bramkarz dołączy do mistrza Włoch.

27-latek dwa poprzednie sezony spędził na wypożyczeniu w AS Romie. Po powrocie do Arsenalu, z którego był wypożyczony, wiedział, że nie zagrzeje w tym zespole długo miejsca. A to za sprawą zainteresowania „Starej Damy”, która po sprzedaniu Neto, mogła wreszcie na poważnie rozpocząć negocjacje z „Kanonierami”. Rozmowy obu klubów zdają się zmierzać do końca, o czym informuje Sky Sport Italia.

Według doniesień Fabrizio Romano z wyżej wymienionej włoskiej telewizji, Juventus zapłaci za Wojciecha Szczęsnego 11-12 mln euro. Natomiast sam piłkarz w najbliższym czasie ma przylecieć do Turynu i podpisać kontrakt.

Reprezentant Polski bramkarzem Arsenalu jest od 2006 roku, jednak dopiero w 2008 roku został włączony do pierwszego zespołu. Ostatecznie dla klubu z Emirates Stadium rozegrał 181 spotkań i zachował 72 czyste konta.

W nowym klubie bramkarz urodzony w Warszawie ma być zmiennikiem „Gigiego” Buffona, a od sezonu 2018/2019 pierwszym golkiperem „Bianconerich”. 

Aktualizacja

„Stara Dama” potwierdziła zakontraktowanie Wojciecha Szczęsnego, który z nowym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku. Za Polaka najlepsza drużyna poprzedniego sezonu Serie A zapłaci 12,2 mln euro. Kwota ta zostanie wpłacona na konto Arsenalu w dwóch ratach. Dodatkowo Juventus FC w przypadku osiągnięcia celów zapisanych w umowie zwartej pomiędzy oboma klubami, będzie musiał dopłacić dodatkowe 3,1 mln euro.

27-latek w najbliższym sezonie będzie przywdziewał trykot z numerem 23. 

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Juventus Turyn, Anglia, Włochy, Transfery, AS Roma, Gianluigi Buffon, Wojciech Szczęsny

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze