3 transfery Juventusu?!

Autor: Karol Brandt | 18.07.2017 15:45 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Mistrz Włoch po sprzedaży Leonardo Bonucciego nie próżnuje i w najbliższych dniach ma potwierdzić zakontraktowanie trzech piłkarzy.

Jednym z nich jest Wojciech Szczęsny, który dzisiaj zjawił się w Turynie, by przejść obowiązkowe testy medyczne. Polak z nowym klubem ma podpisać czteroletni kontrakt, na mocy którego będzie inkasował około 3,5 mln euro rocznie.

Innym zawodnikiem, którego oczekuje się w stolicy Piemontu, jest Mattia De Sciglio. Prawy obrońca Milanu jeszcze dzisiaj ma przybyć do siedziby „Starej Damy” i podobnie jak polski bramkarz, przejść testy medyczne. Za 24-letniego Włocha Juventus zapłaci najprawdopodobniej 12 mln euro. Cena ta jest podyktowana tym, że obecna umowa wychowanka „Rossonerich” wygasa 30 czerwca 2018 roku.

Następny w kolejce do gry w „Bianconerich” jest Federico Bernardeschi. Skrzydłowy Fiorentiny doszedł już do porozumienia z władzami Juventusu w kwestii zarobków oraz długości umowy. Teraz turyńczycy muszą osiągnąć konsensus z przedstawicielami „Violi”, którzy oczekują za swojego piłkarza 50 mln euro. Na tę kwotę nie chcą zgodzić się mistrzowie Włoch. Jednak, jak podaje Calcio Mercato negocjacje pomiędzy obiema stronami zmierzą do finalizacji, a do porozumienia brakuje już tylko pięciu milionów euro. W związku z tym, wszelkie szczegóły w tej sprawie mają zostać dogadane w ciągu najbliższych 48 godzin. Transfer 23-latka ma kosztować 40 mln euro podstawy plus 10 mln euro zapisanych w postaci bonusów.

Warto dodać, że wciąż niepotwierdzona jest przyszłość Patrika Schicka, u którego lekarze „Starej Damy” wykryli małe problemy zdrowotne, co na ten moment zatrzymało przenosiny utalentowanego Czecha do stolicy Piemontu. Przypomnijmy, że 21-letni napastnik w poprzednim sezonie w barwach Sampdorii strzelił 13 goli i zaliczył pięć asyst. 

Czytaj więcej o: AC Milan, Arsenal FC, Juventus Turyn, Anglia, Włochy, Transfery, Kontrakt, Wojciech Szczęsny, Sampdoria, Mattia De Sciglio, AFC Fiorentina, Federico Bernardeschi, Patrik Schick

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze