Liga Mistrzów: Podsumowanie środowych spotkań rewanżowych II. rundy eliminacyjnej

Autor: Karol Brandt | 19.07.2017 23:04 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Poznaliśmy komplet drużyn, które znalazły się w kolejnej rundzie najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskich.

Pierwszy z dzisiejszych meczów rozpoczął się o godzinie 18:00. Kibice cypryjskiego APOEL-u przybyli do Luksemburgu w niezłych humorach, bo po wygranych ich ukochanego klubu w stosunku 1:0. Los zatoczył koło i rezultat się powtórzył. Jedynego gola strzelił gwiazdor mistrza Cypru, Igor De Camargo. Kolejnym rywalem piłkarzy ubranych zwykle w żółto-niebieskie szaty będzie FC Viitorul Konstanca.

F91 Dudelange – APOEL FC 0:1 (0:1) De Camargo 40’

Godzinę później do rywalizacji przystąpili piłkarze Rosenborgu oraz Dundalk FC. Przed tygodniem padł remis 1:1. Jednak tym razem oba zespoły nie zamierzały grać na pół gwizdka i już w 12. minucie wynik otworzył piłkarz irlandzkiego klubu, Brian Gartland. Na odpowiedź ze strony mistrza Norwegii trzeba było poczekać do 43. minuty. Wówczas piłkę do siatki rywali wpakował Yann-Erik de Lanlay. Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie, co oznaczało dogrywkę. W 98. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził strzał Matthíasa Vilhjálmssona. Takim rezultatem zakończyło się to starcie, co oznacza pojedynek Duńczyków ze Szkotami z Celtic Park.

Rosenborg BK – Dundalk FC 2:1 (1:1, 1:1, 2:1) de Lanlay 43’, Vilhjálmsson 98’– Gartland 12’

W innym spotkaniu przedstawiciel albańskiej ligi świetnie rozpoczął konfrontację z faworyzowanym Sheriffem Tiraspol. Najpierw na listę strzelców wpisał się Izair Emini, a po kilkunastu minutach to samo uczynił Pero Pejić. Na odpowiedź ze strony gości należało poczekać do 56. minuty, gdy trafienie zaliczył Cyrille Barros Bayala. Nim skończył się regulaminowy czas gry, boisko z powodu drugiej żółtej kartki opuścił pomocnik klubu z Mołdawii, Jeremy de Nooijer. Ostatecznie, dzięki bramce strzelonej na wyjeździe awans uzyskali przyjezdni, którzy teraz będą musieli pojedynkować się z klubem Jakuba Rzeźniczaka, Qarabağiem.

FK Kukësi – FC Sheriff Tiraspol 2:1 (2:0) Emini 35’, Pejić 45+1 – Bayala 56’

O 19:30 gracze duńskiej Kopenhagi wybiegli na murawę, by rywalizować z MŠK Žiliną. Humory mieli wyborne, lecz już w 19. minucie zepsuł im je Yusuf Otubanjo. Po zmianie stron faworyci tej pary zmobilizowali się, choć nie na długo. W 48. minucie gola na remis strzelił Benjamin Verbič, a kilka minut później jałowe prowadzenie gościom zapewnił Filip Kaša. Summa summarum wynik ten dał awans mistrzom Danii, którzy poprzedni mecz wygrali 3:1. Dzięki temu w kolejnej rundzie zmierzą się oni z FK Vardar.

FC Kopenhaga – MŠK Žilina 1:2 (0:1) Verbič 48’ – Otubanjo 19’, Kaša 57’

Litewski Łudogorec poległ przed tygodniem 1:2. Podobnie mogło być dzisiaj, gdyż po kwadransie prowadzili goście, a to za sprawą trafienia Serge’a Nyuiadziego. Jednak jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Natanael Batista Pimienta. Ostatnie 45 minut to okres dominacji klubu z siedzibą w Razgradzie. W tym okresie do siatki rywali trafiali: Wanderson Cristaldo Farias, a także dwukrotnie reprezentant Rumunii, Claudiu Keșerü. W trzeciej rundzie Łudogorec stoczy bój z Hapoelem Beer Szewa.

PFK Łudogorec Razgrad – FK Žalgiris 4:1 (1:1) Pimienta 41’, Farias 55’, Keșerü 56’, 74’ – Nyuiadzi 15’

HŠK Zrinjski Mostar przybył do Mariboru, by rywalizować z mistrzem Słowenii. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 7. minucie radowali się po golu Ognjena Todorovicia. 27 to od teraz ulubiona liczba Mitji Vilera. To właśnie w tej minucie wyrównał on wynik tego spotkania. Więcej bramek już nie zaobserwowaliśmy, co oznacza dalszą grę Mariboru, który będzie musiał stoczyć bój o awans z Víkingurem Gøta.

NK Maribor – HŠK Zrinjski Mostar 1:1 (1:1) Todorović7’ – Viler27’

FC Salzburg w poprzednim tygodniu nie dał szans rywalom z Malty. Tym razem także nie zamierzał odpuszczać i po 19. minutach prowadził 2:0. Na listę strzelców wpisali się Marc Rzatkowski i Fredrik Gulbrandsen. Goli więcej nie padło, a awans do kolejnej rundy wywalczyli mistrzowie Austrii, których czeka dwumecz z Rijeką.

FC Salzburg – Hibernians FC 2:0 (2:0) Rzatkowski11’, Gulbrandsen19’

Celtic FC w poprzedni piątek wygrał gładko, bo 2:0. Dzisiaj wynik otworzył Scott Sinclair. Dla Anglika był to już drugi gol strzelony przeciwko klubowi z Belfastu. Na kolejne bramki kibice musieli poczekać do drugiej połowy, wtedy trafienie dołożył Tom Rogić i ponownie dał o sobie znać Sinclair. W ostatnich sekundach o swoim istnieniu przypomniał Stuart Armstrong, a w następnej rundzie do Glasgow przyjedzie mistrz Norwegii.

Celtic FC – Linfield FC 4:0 (1:0) Sinclair 4', 54’, Rogić 47', Armstrong 90+2

Recenzja meczu Legia Warszawa – IFK Mariehamn

Izraelski Hapoel Beer Szewa przybył do Budapesztu z niezbyt okazałą przewagą. Pomimo tego, swoją wyższość nad rywalem postanowił udowodnić jeszcze w trakcie pierwszej połowy, podczas której na listę strzelców wpisali się John Ugu i Anthony Nwakaeme. Przed zejściem do szatni na przerwę, gospodarze otrzymali rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił Davide Lanzafame. W 73. minucie bramkę na 2:2 zdobył Botond Baráth. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzenie dla gości uzyskał Anthony Nwakaeme. Summa summarum z awansu do trzeciej rundy eliminacyjnej mogą cieszyć się piłkarze Hapoelu, którzy staną w szranki z Łudogorcem Razgrad.

Budapest Honvéd FC – Hapoel Beer Szewa FC 2:3 (1:2) Lanzafame 45’ (k.) Baráth 73’ – Ugu 12’, Nwakaeme 16’, 84’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Eliminacje, Dudelange - APOEL 2017-07-19, Rosenborg - Dundalk 2017-07-19, Kukësi - Sheriff 2017-07-19, Kopenhaga - Žilina 2017-07-19, Łudogorec - Žalgiris 2017-07-19, Maribor - Zrinjski 2017-07-19, Salzburg - Hibernians 2017-07-19, Honvéd - Be'er Sheva 2017-07-19, Linfield - Celtic 2017-07-14