Liga Mistrzów: Podsumowanie wtorkowych spotkań III. rundy eliminacyjnej

Autor: Karol Brandt | 25.07.2017 22:37 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Pierwsze mecze za nami. Na tym etapie rozgrywek do stawki dołączyły m.in. Slavia Praga i CSKA Moskwa.

Już o 19:00 byliśmy świadkami premierowego meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. W tej konfrontacji zmierzyły się ze sobą jedenastki Slavii Praga oraz BATE Borysów. W 19. minucie Michał Frydrych został sfaulowany w polu karnym przez Jewgienija Jabłońskiego, za co Białorusin wyleciał z boiska po czerwonej kartce. Natomiast mistrzowie Czech otrzymali rzut karny, którego na gola zamienił Milan Škoda. Kilka minut później w drużynie gości na placu gry zameldował się prawy defensor, Jurica Buljat. W związku z grą w osłabieniu ekipie z Białorusi niezwykle ciężko było rywalizować z piłkarzami Slavii Praga. Pomimo tego, należy ich pochwalić, gdyż do końca spotkania nie dali sobie strzelić już więcej goli. Dzięki czemu wciąż mają szanse na awans.

SK Slavia Praga – FK BATE Borysów 1:0 (1:0) Škoda 20’ (k.)

Również o 19:00 swój mecz rozgrywał mistrz Azerbejdżanu, który stanął w szranki z mistrzem Mołdawii. Od pierwszych chwil tej rywalizacji przeważali gospodarze. Jakub Rzeźniczak znalazł się w pierwszym składzie Azerów, lecz po 24. minutach musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Do ostatnich chwil pod bramką groźniejsi byli piłkarze Qarabağu, lecz ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.

Qarabağ FK – FC Sheriff Tiraspol 0:0

Dwa kwadranse później CSKA Moskwa toczyło bój z AEK Ateny. Rywalizacja przybrała wymiar wojny, a piłka krążyła od jednego do drugiego pola karnego. Tuż przed przerwą Greków uciszył Ałan Dzagojew, który wykorzystał zagranie Wiktora Wasina. Po przerwie ataki żadnej ze stron nie ustały, a dodatkowo się nasiliły. Częściej w polu karnym rywali przebywali piłkarze, którzy na co dzień rywalizują m.in. z Olympiakosem czy Panathinaikosem. Jednak w 56. minucie strzał autorstwa Pontusa Wernblooma dał dwubramkowe prowadzenie gościom. Wynik ten utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra.

AEK Ateny – CSKA Moskwa 0:2 (0:1) Dzagojew 45+1’, Wernbloom 56’

Jeszcze bardziej zacięty był mecz rozgrywany w Bukareszcie. Wynik w 23. minucie otworzył piłkarz Viktorii Pilzno, Michal Krmenčík. Na odpowiedź ze strony mistrzów Rumunii nie było trzeba długo czekać, gdyż w 37. minucie stan rywalizacji wyrównał Constantin Budescu. Po zmianie stron najpierw trafienie zaliczył Jan Kopic, a następnie wynik ustalił 36-letni Portugalczyk urodzony w Paryżu, Filipe Teixeira. Cóż za determinacja, cóż za wola walki. O to w tych rozgrywkach chodzi. Brawo Panowie!

FC Steaua Bukareszt – FC Viktoria Pilzno 2:2 (1:1) Budescu 37’, Teixeira 61’ –  Krmenčík 23’, Kopic 53’

Macedoński Vardar podejmował dziś przed własną publicznością niezwykle mocną Kopenhagę. W tym spotkaniu żadna ze stron nie przeważała. Na pierwszego gola musieliśmy poczekać do 65. minuty. Wówczas dał o sobie znać Jonathan Balotelli (nie mylić z Super Mario). Tym samym, niżej notowany klub z Macedonii zgarnął komplet punktów w starciu z mistrzem Danii. Jednak za tydzień czeka go rewanż.

FK Vardar – FC Kopenhaga 1:0 (0:0) Balotelli 65’

O 20:45 wystartował pojedynek Partizana z Olympiakosem. Prowadzenie dla gości już w szóstej minucie uzyskał El Fardou Ben Nabouhane. Radość mistrzów Grecji trwała bardzo krótko, bo cztery minuty później gola na remis strzelił Léandre Tawamba. Po przerwie mistrz Serbii mocno napierał na bramkę strzeżoną przez Stefanosa Kapino. Pomimo tego, to „Czerwono-biali” wyszli na prowadzenie, gdy drugiego gola w tym meczu strzelił El Fardou Ben Nabouhane. W doliczonym czasie gry końcowy rezultat ustalił Emmanuel Emenike.

FK Partizan Belgrad – Olympiakos SFP 1:3 (1:1) Tawamba 10’ – Ben Nabouhane 6’, 56’, Emenike 90+1’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Eliminacje, Slavia - BATE 2017-07-25, Qarabağ - Sheriff 2017-07-25, AEK - CSKA 2017-07-25, Steaua - Viktoria Pilzno 2017-07-25, Vardar - Kopenhaga 2017-07-25, Partizan - Olympiacos 2017-07-25