Liga Mistrzów: Podsumowanie środowych spotkań III. rundy eliminacyjnej

Autor: Karol Brandt | 26.07.2017 22:51 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Znamy już wyniki pozostałych meczów, w których udział brali m.in. Mario Balotelli czy Scott Brown.

Recenzja meczu FK Astana – Legia Warszawa

O 18:30 w Kijowie miejscowe Dynamo podejmowało BSC Young Boys. Już po kwadransie impuls swojemu zespołowi dał 27-letni gwiazdor miejscowych, Andrij Jarmołenko. Nim sędzia zakończył pierwszą połowę, do siatki Szwajcarów trafił jeszcze Dieumerci Mbokani. Po zmianie stron nadal przeważali gospodarze, lecz tym razem odczuli oni opór ze strony rywali. Jednak już w doliczonym czasie gry zasieki obronne BSC Young Boys złamał Denys Harmasz, choć wcześniej honorowe trafienie dla gości zaliczył Yoric Ravet. Tym samym, klub ze stolicy Ukrainy wywalczył wysoką zaliczkę przed rewanżem w Bernie.

Dynamo Kijów – BSC Young Boys 3:1 (2:0) Jarmołenko 15’, Mbokani 34’, Harmasz 90+3’ – Ravet 90+1’

Kwadrans później rozpoczął się mecz, w którym mierzyły się ze sobą zespoły z: Austrii oraz Chorwacji. Na pierwszą bramkę musieliśmy poczekać do 30. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się snajper Rijeki, Mario Gavranović. Już po przerwie do wyrównania doprowadził Hee-Chan Hwang i ten wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

FC Salzburg – HNK Rijeka 1:1 (0:1) Hwang 49’ – Gavranović 30’

Zupełnie inny przebieg miało spotkanie rozgrywane w Izrealu, gdzie mistrz tego kraju odtworzył wynik w 19. minucie. Wówczas piłkę do siatki rywali wpakował Anthony Nwakaeme. Sześćdziesiąt minut później gola dołożył Michael Ohana. Łudogorec zaprezentował się dzisiaj gorzej od rywala z Beer Szewy.

Hapoel Beer Szewa FC – PFK Łudogorec Razgrad 2:0 (1:0) Nwakaeme 19’, Ohana 79’

Bardzo osty bój stoczyły ze sobą ekipy z Rumunii oraz Cypru. Jednak pierwszy i jak się okazało, ostatni gol został strzelony dopiero w 75. minucie przez Cristiana Ganeę. W doliczonym czasie gry inny piłkarz rumuńskiego Viitorula zszedł z boiska po drugiej żółtej kartce pokazanej przez arbitra. Za tydzień może być ciekawie!

FC Viitorul Konstanca – APOEL FC 1:0 (0:0) Ganea 75’

Mistrz Słowacji vs. mistrz Islandii. Kto mógł wyjść zwycięsko z tego pojedynku? W 54. minucie szalę wygranej na swoją stronę przechylił Marcos Tavares. Bramek więcej nie padło. Mecz do zapomnienia.

NK Maribor – FH Hafnarfjörður 1:0 (0:0) Tavares

W jednym z dzisiejszych szlagierów Celtic rywalizował z Rosenborgiem. Ci, którzy zdecydowali się oglądać to spotkanie, mogli czuć się zawiedzeni, gdyż goli nie uświadczyli. Wszystko zatem rozstrzygnie się w rewanżu, który tym razem odbędzie się na obiekcie mistrza Norwegii.

Celtic FC – Rosenborg BK 0:0

Trzeci zespół Ligue 1 kontra wicemistrz Holandii – palce lizać! Wczoraj strzalał Jonathan Balotelli, dziś przypomniał o sobie Super Mario, który w 32. minucie otworzył wynik tej rywalizacji. Piłkarze z Amsterdam Areny nie zamierzali jednak płakać, tylko wzięli się w garść i w 49. minucie doprowadzili do wyrównania. W ostatnich minutach tej konfrontacji „Synowie Bogów” grali bardzo ostro, czego efektem były trzy żółte karki pokazane przez głównego arbitra.

OGC Nice – AFC Ajax 1:1 (1:0) Balotelli 32’ – van de Beek 49’

Ostatni mecz, a jakże ciekawy. Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy, druga na odwrót. Coś wspaniałego. Po pierwszych 45 minutach było 2:0 dla Club Brugge. A co się stało w 74. minucie? Na prowadzenie wyszli goście, gdy dublet ustrzelił Mossoró. Pięć minut później mieliśmy po raz kolejny remis, a drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił defensor, Stefano Denswil. Warto było śledzić przebieg tego pojedynku, choćby dla dramaturgii.

Club Brugge KV – İstanbul Başakşehir FK 3:3 (2:0) Bonaventure 5’, Denswil 16’, 79’ – Mossoró 59’, 74’, Elia 64’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Eliminacje, Dynamo Kijów - Young Boys 2017-07-26, Salzburg - Rijeka 2017-07-26, Be'er Sheva - Łudogorec 2017-07-26, Viitorul - APOEL 2017-07-26, Maribor - FH Hafnarfjörður 2017-07-26, Celtic - Rosenborg 2017-07-26, Nice - Ajax 2017-07-26, Brugge - Basaksehir 2017-07-26

• Liga Mistrzów: Raport ligowy #5

Przed następną kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów, warto sprawdzić co słychać u drużyn, które nie są zaliczane do grona faworytów tych rozgrywek.