Liga Mistrzów: Podsumowanie rewanżowych spotkań III. rundy eliminacyjnej

Kacper Chwedoruk, Karol Brandt, Grzegorz Góra | 02.08.2017 23:05 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Wiemy już, które zespoły awansowały do rundy barażowej Ligi Mistrzów. W rewanżach nie zabrakło emocji oraz niespodzianek.

W jedynym wtorkowym pojedynku Qarabağ FK rozegrał wyjazdowe spotkanie z FC Sheriff Tiraspol. Po pierwszym meczu faworyta nie było, jednak klub z Azerbejdżanu wyglądał na dojrzalszy zespół. Mądrze rozprowadzał swoje akcje, co przyniosło efekt w doliczonym czasie pierwszej połowy. Macedończycy, którzy potrzebowali dwóch trafień do awansu, w drugiej połowie groźniej zaatakowali przyjezdnych. Odważniejsze ataki poskutkowały zabójczą kontrą Qarabağu i rozstrzygnięciem losów dwumeczu. Gospodarzy było jedynie stać na honorowe trafienie. Gol został strzelony z rzutu karnego, co doskonale odzwierciedliło ofensywną grę mistrzów Macedonii. Warto odnotować, że w 31. minucie na placu gry pojawił się powracający po kontuzji Jakub Rzeźniczak.

FC Sheriff Tiraspol – Qarabağ FK 1:2 (0:1) Badibanga 90'+4' – Ndlovu 45'+3', Michel 86'

Środowy przegląd pojedynków rewanżowych rozpoczynamy od Nikozji. Tamtejszy APOEL, podejmował na własnym obiekcie Viitorul Konstanca. Gospodarze na początku spotkania mieli mnóstwo szczęścia, bowiem Coman był bliski otworzenia wyniku. Jego uderzenie wylądowało na słupku, a od tego momentu Cypryjczycy kontrolowali wydarzenia boiskowe. Zdecydowana przewaga przyniosła efekt dopiero po zmianie stron. APOEL wykorzystał rzut rożny i powrócił do walki o IV rundę eliminacji. Jednobramkowe zwycięstwo oznaczało dogrywkę. Dogrywkę, w której drużyna z Cypru nie dała najmniejszych szans przyjezdnym, aplikując im trzy bramki.

APOEL FC – FC Viitorul Konstanca 4:0 (0:0, 1:0, 4:0) Carlao 54', Merki 93', de Camargo 94', Efrem 105'

W bardzo pewnym stylu do fazy play off awansowało CSKA Moskwa. Rosjanie nie pozostawili żadnych złudzeń AEK-owi Ateny, pakując im trzy bramki w dwumeczu. Spokojna, wyrachowana gra gospodarzy przyniosła korzystny rezultat również w rewanżowym pojedynku.

CSKA Moskwa – AEK Ateny 1:0 (0:0) Narcho 74'

Wiele emocji było podczas spotkania BATE ze Slavią. Gospodarze nastraszyli Czechów, których celem jest awans do fazy grupowej. Klub z Pragi dzięki zdobytej bramce na wyjeździe uzyskał awans do kolejnej rundy eliminacji.

BATE Borysów – Slavia Praga 2:1 (1:1) Sihniewicz 5', Stasiewicz 46' –  Škoda 44'

Wicemistrzowie Turcji nie dali szans rywalom z Belgii. İstanbul Başakşehir bardzo szybko narzucił swoje warunki, co już po siedmiu minutach gry udokumentował trafieniem. Oznaczało to, że Club Brugge potrzebował dwóch goli do awansu, nie tracąc żadnej. Próby ataków spowodowały, że już przed przerwą gospodarze niemalże zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek, pokonując po raz piąty w dwumeczu Horvatha. Pewne zwycięstwo Başakşehiru dało im awans do IV rundy eliminacji i walkę o fazę grupową Ligi Mistrzów.

İstanbul Başakşehir FK –  Club Brugge KV 2:0 (2:0) Adebayor 7', Visca 34'

Przed tygodniem Vardar sprawił ogromną niespodziankę, ogrywając faworyzowaną Kopenhagę. Dzisiaj mistrzowie Danii nie zamierzali czekać na ruch ze strony rywali i otworzyli wynik już w drugiej minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Ján Greguš. Co prawda w 19. minucie do wyrównania doprowadził Boban Nikolov, lecz już kilka minut później prowadzenie gospodarzom dał Michael Lüftner. W ostatnich minutach dwa gole strzelili piłkarze Kopenhagi i to oni zagrają w kolejnej rudzie eliminacyjnej.

FC Kopenhaga – FK Vardar 4:1 (2:1) Greguš 2’, Lüftner 26’, Santander 75’, Sotiriu 88’ (k.) – Nikolov 19’

W poprzednim meczu tych drużyn Dynamo Kijów wygrało 3:1, jednak tym razem od pierwszego gwizdka arbitra głównego zapowiadało się na niespodziankę. A wszystko to za sprawą znanego z gry w Paris Saint-Germain, Guillaume Hoarau. 33-latek w 13. minucie dał radość swojemu zespołowi, wykorzystując rzut karny a wynik utrzymał się do przerwy. Na następną bramkę musieliśmy poczekać do 90. minuty, gdy piłkę do siatki rywali wpakował Jordan Lotomba. Ostatecznie to BSC Young Boys cieszyło się z awansu, dzięki bramce strzelonej na wyjeździe.

BSC Young Boys – Dynamo Kijów 2:0 (1:0) Hoarau 13’ (k.), Lotomba 90’

W Bukareszcie Steaua zremisowała 2:2 z Viktorią. W Pilznie przyjezdni jeszcze przed upływem dwóch kwadransów znaleźli drogę do bramki rywali, a znać o sobie dał Mihai Bălașa. W 64. minucie do remisu doprowadził Michael Krmenčik. Gol ten rozwścieczył piłkarzy Steauy, którzy w kolejnych minutach zaaplikowali Viktorii trzy gole. W rundzie barażowej zagrają wicemistrzowie Rumunii.

FC Viktoria Pilzno – FC Steaua Bukareszt 1:4 (0:1) Krmenčik 64’ – Bălașa 27’, Teixeira 71’, Tănase 76’, Alibec 78’ (k.)

W Izraelu Hapoel udowodnił swoją wyższość nad rywalem, wygrywając 2:0. Na terenie mistrza Bułgarii rolę się odwróciły i to Łudogorec już w 33. minucie prowadził dwoma bramkami autorstwa Wandersona Cristaldo Fariasa Po przerwie prowadzenie dla gospodarzy podwyższył Marcelinho. Natomiast goście odpowiedzieli trafieniem Mohammada Ghadira. Jak się okazało później, gol 26-latka był kluczowy dla losów tej rywalizacji. Dzięki bramce strzelonej w Razgradzie Hapoel zapewnił sobie udział w rundzie barażowej Ligi Mistrzów.

PFK Łudogorec Razgrad – Hapoel Beer Szewa FC 3:1 (2:0) Farias 9’, 33’, Marcelinho 56’ – Ghadir 61’

Mistrzowie Słowacji po wygranej 1:0 na własnym boisku, musieli dać z siebie wszystko w rewanżu rozgrywanym w Islandii. Pomimo tego, do przerwy w tym starciu mieliśmy wynik bezbramkowy. Lepiej późno niż wcale – tak mogą rzec piłkarze Mariboru, którzy strzelili jedynego gola w tym spotkaniu dopiero w doliczonym czasie gry. Jego autorem, podobnie jak przed tygodniem, był Marcos Tavares. Oznacza to, że Maribor będzie mógł dalej walczyć o grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

FH Hafnarfjörður – NK Maribor 0:1 (0:0) Tavares 90+2’

O tym, że nie był to wieczór dla kibiców gospodarzy przekonali się również fani w Amsterdamie, którzy po remisie z Nice w pierwszym meczu, dziś mieli spory apetyt na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Spotkanie z Francuzami zaczęli fatalnie, bo już od 3. minuty przegrywali po bramce Souqueta, ale gole van de Beeka w 26. i Davinsona Sancheza w 57. minucie spotkania dały im uzasadnione nadzieje na grę w IV rundzie eliminacji Champions League. Niestety, przyjezdni też chcieli w niej zagrać i do końca walczyli o bramkę na 2:2. Udało im się w 79. minucie, gdy do siatki Onany trafił, wprowadzony dziesięć minut wcześniej, Vincent Marcel. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i to francuskie Nice zagra o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

AFC Ajax – OGC Nice 2:2 (1:1) van de Beek 26’, Sanchez 57 – Souquet 3’, Marcel 79’

W Pireusie miejscowy Olympiakos postawił dziś przysłowiową „kropkę nad i” i zaliczył zwycięski remis z drużyną Partizana Belgrad. Po wyjazdowym zwycięstwie 3:1, podopieczni Besnika Hasiego byli dziś w dość komfortowej sytuacji i nie wypuścili awansu z rąk. Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 21. minucie po golu Calceli-Gonzaleza, jednak jeszcze w pierwszej części meczu goście z Belgradu odpowiedzieli bramką Soumaha. Tlącą się „belgradzką nadzieję” szybko, bo już w 51. minucie zgasił Konstantinos Fortounis i na stadionie w Pireusie wiadomo było, że to mistrzowie Grecji zagrają w decydującej fazie eliminacji do Ligi Mistrzów. Kilka minut przed końcem spotkania gorycz rozstania z europejską elitą osłodził jeszcze gościom Djurdjević, ale wynik dwumeczu 5:3 dla Olympiakosu jasno pokazuje, kto zasłużył na awans.

Olympiakos SFP FK Partizan Belgrad 2:2 (1:1) Carcela-Gonzalez 21’, Fortounis 51’ – Soumah 33’, Djurdjević 84’

Nie lada niespodzianką zakończył się dwumecz Rijeki z austriackim Salzburgiem. Po bramkowym remisie na własnym boisku mistrzowie Austrii liczyli na szczęście w Chorwacji, jednak mecz zakończył się bezbramkowym remisem i to Chorwaci powalczą o awans do Champions League.

HNK Rijeka – FC Salzburg 0:0

Jedną, jednak arcyważną bramkę obejrzeli kibice w Trondheim, choć ta ucieszyła jedynie fanów drużyny przyjezdnych. Po bezbramkowym remisie na Celtic Park, dziś ekipa „The Bhoys” wygrała na stadionie Rosenborga, dzięki czemu to ona zagra w decydującej fazie walki o Ligę Mistrzów. Bramkę na wagę awansu w 69. minucie zdobył Scott Sinclair.

Rosenborg BK – Celtic FC 0:1 (0:0) Sinclair 69’

Recenzja meczu Legia Warszawa – FK Astana

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Eliminacje, Sheriff - Qarabağ 2017-08-01, CSKA - AEK 2017-08-02, APOEL - Viitorul 2017-08-02, BATE - Slavia 2017-08-02, Basaksehir - Brugge 2017-08-02, Kopenhaga - Vardar 2017-08-02, Young Boys - Dynamo Kijów 2017-08-02, Viktoria Pilzno - Steaua 2017-08-02, Łudogorec - Be'er Sheva 2017-08-02, FH Hafnarfjörður - Maribor 2017-08-02, Ajax - Nice 2017-08-02, Olympiacos - Partizan 2017-08-02, Rijeka - Salzburg 2017-08-02, Rosenborg - Celtic 2017-08-02

• Nolito: Liverpool będzie cierpieć

Skrzydłowy Sevilli Nolito wypowiedział się na temat dzisiejszej rywalizacji z Liverpoolem.

Mecz na szczycie grupy G zapowiada się imponująco. Podobnie jest w przypadku starcia „Byków” z „Czerwono-Białymi”. W tym gronie każda z ekip ma szanse na awans do dalszej części rozgrywek.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.