Aubameyang: Myślałem o transferze do Chin, ale...

Autor: Michał Nowacki | 06.08.2017 15:05 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Pierre-Emerick Aubameyang był łączony z odejściem z Signal Iduna Park. Napastnik z Gabonu przyznał, że obecnie jest zawodnikiem Borussii Dortmund, ale zastanawiał się nad ofertą z Chin, gdyż potrzebował nowych wyzwań w karierze. Zapytanie o niego składały także AC Milan, Chelsea i Liverpool, ostatecznie jednak snajper zostanie w Bundeslidze.

– To prawda, że ​​przed wyjazdem na wakacje rozmawiałem z władzami mojego klubu. Mówiłem im o swoich myślach, że być może potrzebuję nowego doświadczenia. Rozmowy z Michaelem Zorcem i Hansem-Joachimem Watzke były szczere i otwarte. Zdecydowałem się jednak zostać na Signal Iduna Park, lubię tutaj wiele rzeczy i czuję się jak w domu – rzekł Gabończyk w rozmowie z Welt am Sonntag.

– Oczywiście Chiny były opcją. To naturalne, że myślałem o tym, kiedy zaoferowali mi tyle pieniędzy. Wiem, że wiele osób mówiło, że nie mogę wyjechać do Chin, bo to byłby krok wstecz w mojej karierze piłkarskiej, ale myślę, że na pewno wielu zastanowiłoby się chociaż nad takim ruchem. Myślę, że w Chinach jeszcze struktury nie są tak profesjonalne jak w Europie – dodał Aubameyang.

– Wierzę w Boga i los. Wierzę, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, więc jest to zdecydowanie właściwa droga. Nikt jednak nie może powiedzieć, co się zdarzy w przyszłości. Chcę osiągnąć jak najwięcej w mojej karierze, piłka nożna to moje życie, a kiedy moja kariera się skończy, chcę zadbać o moją rodzinę, aby pomagać moim dzieciom – zakończył snajper z Dortmundu.

Czytaj więcej o: Niemcy, Transfery, Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang, Chiny

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze