Ramos: Chcemy wygrać kolejne trofeum i zadedykować je kibicom

Autor: Dariusz Maruszczak | 08.08.2017 18:00 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Sergio Ramos odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem z Manchesterem United o Superpuchar Europy.

Opaska kapitańska

– Wkładanie opaski kapitańskiej w takich spotkaniach jest zawsze ogromnym zaszczytem. Bycie kapitanem tej drużyny, niezależnie od meczu, zawsze jest przywilejem. Mamy szansę dołożyć kolejne trofeum do naszego dorobku i chcemy zadedykować je kibicom. Naprawdę nie możemy się doczekać tego spotkania.

Siła Manchesteru

– Zmierzą się ze sobą dwie świetne drużyny. Manchester ma kompletny skład ze znakomitymi piłkarzami. Postaramy się zaprezentować najlepiej jak potrafimy, aby zabrać to trofeum do domu.

Znajomość Realu przez Mourinho

– Poznanie przeciwnika zawsze jest ważne, ponieważ odbiera element zaskoczenia. Myślę jednak, że w piłce nożnej lepszy zespół po prostu narzuca swój styl rywalowi. Obserwowaliśmy Manchester, ale wiele może się zdarzyć. Chodzi o to, że są rzeczy, na które nie można się przygotować. Choć oczywiście znajomość przeciwnika zawsze jest zaletą.

Gareth Bale

– Jest piłkarzem Realu Madryt i cieszymy się, że go mamy. Każdy decyduje samodzielnie o swojej przyszłości i nikt nie powinien się do tego mieszać. W sierpniu może wydarzyć się wszystko, ale jesteśmy spokojni, ponieważ Bale wciąż jest w naszym zespole i jest świetnym zawodnikiem.

Braki treningowe Cristiano Ronaldo

– Cristiano jest dla naszej drużyny bardzo ważnym piłkarzem, niezależnie od liczby dni, w których trenował. Ważne, że podróżował z zespołem. Ma inną rolę niż pozostali zawodnicy i jego obecność zawsze jest dobra, niezależnie od tego, czy pojawia się na boisku. Trener zadecyduje, czy zagra z Manchesterem.

Porównanie Zidane’a z Mourinho

– Myślę, że każdy trener kompletnie zmienia drużynę. Każdy szkoleniowiec jest inny, preferuje inny system, ma odmienny charakter, inaczej kieruje szatnią. Nie oznacza to jednak, że jeden jest lepszy, a drugi gorszy. Myślę, że Zidane bardzo dobrze rozumie szatnię, chociaż to prawda, że Mourinho miał doświadczenie, którego Francuzowi brakowało. To dwóch świetnych trenerów i obecnie cieszymy się, że mamy Zidane’a.

Era Mourinho

– Nie sądzę, żeby Mourinho zmienił moją karierę. Jest jednym z wielu trenerów, których miałem podczas przygody z piłką. Uczyłem się od każdego z nich, także w akademii w Sevilli. Od Jose także nauczyłem się kilku rzeczy i jestem mu za to wdzięczny.

Plotki o transferze do Manchesteru

– W przeszłości była możliwość przejścia do Manchesteru United, ale ostatecznie moja sytuacja ułożyła się inaczej i byłem szczęśliwy z podpisania kontraktu z Realem Madryt. Jestem wdzięczny Manchesterowi za zainteresowanie, uważam, że to imponujący klub, ale gdy już staniemy naprzeciwko niego, zrobimy wszystko, aby go pokonać.

Czytaj więcej o: Manchester United, Real Madryt, Anglia, Hiszpania, Sergio Ramos, UEFA Super Cup

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze