Opłaca się grać w Lidze Mistrzów. Najdroższa sprzedaż w historii ligi bułgarskiej!

Autor: Karol Brandt | 09.08.2017 20:15 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Co prawda PFK Łudogorec Razgrad pożegnał się już z Champions League, jednak mistrz Bułgarii znalazł chętnego na kupno swojej największej gwiazdy.

Jonathan Cafú przenosi się do Ligue 1, a konkretnie do FC Girondins Bordeaux. To jeszcze jeden dowód na to, że Liga Mistrzów jest świetnym oknem pokazowym. Doskonałym przykładem tego jest Szachtar Donieck, a dzisiaj PFK Łudogorec Razgrad udowodnił, że także wie jak robić interesy.

26-letni Brazylijczyk do ligi bułgarskiej trafił z FC Sao Paulo, które dwa lata temu otrzymało za swojego skrzydłowego 2,2 mln euro. Przez dwa kolejne sezony Jonathan Cafú wyrósł na gwiazdę bułgarskiej ekstraklasy. W sumie w barwach Łudogorca rozegrał 75 spotkań i strzelił 22 gole. Do tego wyniku dołożył 14 asyst.

Przypominamy, że „Orlęta” w ubiegłym sezonie awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzów i ostatecznie trafiły do Ligi Europy, po zajęciu trzeciego miejsca w swojej grupie. Już teraz, szefostwo klubu z Razgradu może powiedzieć, że wykonało swoje zadanie perfekcyjnie.

Piłkarz mający także bułgarskie obywatelstwo dołączył do „Żyrondystów” za 7,5 mln euro. Został tym samym najdrożej sprzedanym zawodnikiem w historii ligi bułgarskiej. Z szóstą drużyną poprzedniego sezonu Ligue 1, brazylijski skrzydłowy podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku. 

W ekipie z Matmut Atlantique będzie grał w koszulce z numerem 22. 

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Girondins Bordeaux, Francja , Transfery, Kontrakt, Bułgaria, Łudogorec Razgrad, Jonathan Cafú

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze