Spokojny początek Manchesteru City. Pewna wygrana z beniaminkiem

Autor: Kacper Chwedoruk | 12.08.2017 20:40 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Dzielnie broniący się gospodarze nie byli w stanie przeciwstawić się podopiecznym Josepa Guardioli. "Obywatele" rozpoczęli sezon od pewnych trzech punktów.

Jeden z głównych kandydatów do mistrzostwa od pierwszego gwizdka przejął inicjatywę i kontrolował wydarzenia boiskowe. Posiadanie piłki nie przynosiło jednak efektów, głównie z powodu braku ostatniego dokładnego podania.

Wydawało się, że Gabriel Jesus przerwał męczarnie gości i otworzył wynik spotkania. Gol nie został uznany, bowiem brazylijski snajper piłkę do bramki wpakował ręką. Przed przerwą Manchester miał jeszcze jedną wyśmienitą okazję. Ponownie swoją szansę zmarnował Jesus. Tym razem zaprzepaścił on idealne podanie Sergio Agüero i do przerwy Brighton utrzymywał swój wymarzony rezultat.

Po zmianie stron beniaminek miał swoją jedyną szansę w meczu. Potężne zamieszanie w polu karnym mogło przynieść efekt bramkowy, jednak ostatecznie futbolówka minimalnie minęła słupek bramki Edersona.

Uśpieni gospodarze pozwolili sobie na nieco śmielsze poczynania i od razu się to zemściło. Błąd w wyprowadzeniu kontrataku został bezlitośnie wykorzystany przez "The Citizens". David Silva podaniem na milimetry obsłużył Argentyńczyka, który rozpoczął marsz swojej drużyny po siódme z rzędu wyjazdowe zwycięstwo w Premier League

Kilka minut później losy spotkania zamknął Lewis Dunk. Chociaż stoper beniaminka wygrał pojedynek powietrzny z Jesusem, to efekt był daleki od oczekiwanego, bowiem wpakował piłkę do własnej bramki.

Spokojny triumf przyjezdnych pozwolił rozpocząć sezon od trzech punktów. Podopieczni Guardioli już w pierwszej kolejce odskoczyli swojemu najgroźniejszemu rywalowi (Chelsea) oraz Liverpoolowi.

Brighton & Hove Albion FC – Manchester City 0:2 (0:0) Agüero 70', Dunk 75' (s.)