Guardiola: Dziękuję zarządowi za wzmocnienia w lecie

Autor: Michał Nowacki | 13.08.2017 09:49 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Manchester City wydał w lecie na transfery ponad 200 milionów funtów. Josep Guardiola podziękował zarządowi za możliwość dokonania wzmocnień i od razu było to widać na boisku po zwycięstwie 2:0 nad Brighton. Ekipa z Etihad Stadium na koniec sezonu traciła do liderującej Chelsea aż 15 punktów i dlatego Hiszpan chciał wzmocnić swój zespół.

Kyle Walker, Bernardo Silva, Danilo, Benjamin Mendy i Ederson kosztowali łącznie ponad 200 milionów funtów i prawie wszyscy dostali od Guardioli możliwość występu w pierwszym meczu ligowym. W bramce stanął Ederson, na prawej stronie grał Kyle Walker i obaj zanotowali pełny występ. Bernardo Silva i Danilo pojawili się w drugiej połowie, zaś do składu meczowego nie załapał się Benjamin Mendy, który leczy uraz uda.

– Chciałbym podziękować klubowi, bo przez najbliższe cztery, pięć lat mamy młodych piłkarzy z ogromnym talentem. Przed rokiem przyszli Leroy Sané i İlkay Gündoğan, teraz dołączyli do nas Bernardo Silva, Danilo, Ederson, Benjamin Mendy i Kyle Walker. Wszyscy są na tyle młodzi, że mogą przez cztery czy pięć lat grać u nas. Składam wielkie gratulacje dla wszystkich osób pracujących w City nad tymi transferami – podziękował Josep Guardiola.

– Jesteśmy silnym klubem i chciałbym kontynuować to, co robiliśmy w ostatnich trzech meczach przed sezonem. Byliśmy stabilni, ale musimy starać się poprawić wciąż wiele rzeczy. Najważniejszą sprawą było dobre wejście w sezon. Jesteśmy tutaj, aby wygrywać mecze, jak dotąd sięgnęliśmy po trzy punkty w pierwszym spotkaniu. Musimy nauczyć się lepiej atakować. Wielkie drużyny muszą poradzić sobie ze wszystkimi sytuacjami. Jestem zadowolony, szczególnie z drugiej połowy – dodał były trener Barcelony i Bayernu Monachium.

Czytaj więcej o: Anglia, Josep Guardiola, Transfery, Trenerzy, Manchester City, Ederson, Ilkay Gundogan, Kyle Walker, Danilo, Leroy Sane , Bernardo Silva, Benjamin Mendy

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze