DFB Pokal: Podsumowanie meczów 1 rundy

Autor: Michał Nowacki | 13.08.2017 18:00 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Okazało się, że zespoły z Bundesligi w 1/32 Pucharu Niemiec były jednomyślne. Bayern, Borussia, Hoffenheim czy RB Leipzig mierzyli się ze znacznie słabszymi rywalami na wyjeździe. W każdym meczu padło co najmniej cztery gole, jedynie Hoffenheim wygrało tylko 1:0. Wszystkie zespoły wracały do domu ze zwycięstwem i awansem do dalszej rundy.

Mistrz Niemiec nie zostawił żadnych złudzeń rywalowi i na wyjeździe pokonał Chemnitzer FC 5:0. Wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski w 20. minucie i to było jedyne trafienie gości w pierwszej połowie. Worek z bramkami otworzył się dopiero po przerwie, w 51. minucie prowadzenie podwyższył Kingsley Coman, dziewięć minut później polski napastnik znowu dał o sobie znać i było 3:0.

Spokojne prowadzenie 3:0 nie wystarczyło podopiecznym Carlo Ancelottiego. W 79. minucie Franck Ribery pokonał gospodarzy i na tablicy wyników zrobiło się już 4:0. Rezultat meczu w 89. minucie ustalił Mats Hummels.

Chemnitzer FC – Bayern Monachium 0:5 (0:1) Lewandowski 20', 61', Coman 51', Ribery 79', Hummels 89'

Pierre-Emerick Aubameyang okazał się być bardzo niegościnny dla Rielasingen-Arlen i na stadionie gospodarza skompletował hat-tricka. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Marc Bartra, doszło do tego w 12. minucie. W 41. minucie rzut karny wykonał Król Strzelców poprzedniego sezonu w Bundeslidze i przed przerwą podwyższył prowadzenie na 2:0.

Przerwa wcale nie rozluźniła Gabończyka, który w 55. minucie strzelił gola na 3:0 i już miał skompletowany dublet. W 80. minucie snajper ustalił wynik na 4:0 i pokazał tym samym, że przez okres wakacji, nie zapomniał jak się strzela i Robert Lewandowski będzie miał znowu niełatwą rywalizację z nim w lidze.

1. FC Rielasingen-Arlen – Borussia Dortmund 0:4 (0:2) Bartra 12, Aubameyang 41' (k.), 55' i 80'

Hoffenheim pojedynkowało się z Erfurtem i po raz kolejny okazało się, że to goście wywalczą sobie awans w DFB-Pokal. Tutaj jednak nie było pogromu i jedynego gola w 55. minucie strzelił Amiri.

FC Rot-Weiß Erfurt – Hoffenheim 0:1 (0:0) Amiri 55'

RB Leipzig podtrzymał zasadę, że w 1/32 Pucharu Niemiec wygrywają goście i gładko pokonał Sportfreunde Dorfmerkingen 3:0. Już w czwartej minucie strzelanie rozpoczął Sabitzer. W 25. minucie powinno być 2:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Werner.

Druga połowa jednak także zaczęła się od strzelania przez gości. W 47. minucie na 2:0 podwyższył Sabitzer, a 10 minut później listę strzelców wpisał się Werner, który zmarnował w pierwszej połowie "jedenastkę".

W 59. minucie goście mieli znowu rzut karny, ale tym razem do piłki podszedł Poulsen i nie pomylił się z 11 metrów.  W 65. minucie egzekutor karnego asystował przy golu Keity, który jako ostatni pokonał dzisiaj bramkarza rywali.

Sportfreunde Dorfmerkingen – RB Leipzig 0:5 (0:1) Sabitzer 4', 47', Werner 57', Poulsen 59' (k.), Keita 65'