Supercoppa Italiana: Dublet Immobile, wielkie emocje w końcówce spotkania. Od remisu 2:2 do przegranej 2:3!

Autor: Michał Nowacki | 13.08.2017 22:38 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Juventus FC podejmował SS Lazio, które do przerwy objęło prowadzenie 1:0. W ostatnich minutach, turyńczycy zdołali doprowadzić do remisu, ale ostatnie słowo należało do rzymian, którzy nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa.

Lepiej spotkanie zaczął mistrz Włoch, w trzeciej minucie Juan Cuadrado dostał świetną piłkę w szesnastkę i podkręcił swój strzał na lewy słupek. Jednak Thomas Strakosha nie dał się zaskoczyć i był na posterunku. Po jego paradzie sędzia liniowy przyznał korner "Starej Damie". Dwie minuty później Gonzalo Higuain był na dogodnej pozycji do oddania strzału i przymierzył na prawy słupek. Juventus ponownie wywalczył rzut rożny.

Arbiter meczu, Davide Massa, w 31. minucie zauważył faul Gianluigiego Buffona i natychmiast przerwał grę. Włoski golkiper zobaczył żółtą kartkę i musiał się szykować do pojedynku z poszkodowanym. Ciro Immobile okazał się być górą, wybrał prawy róg, w tym samym kierunku rzucił się doświadczony bramkarz, ale nie sięgnął piłki.

W 35. minucie Lucas Leiva próbował swojej szansy, Buffon musnął futbolówkę końcami palców i stołeczny klub miał rzut rożny. W 54. minucie Ciro Immobile znowu zmusił Buffona do kapitulacji, tym razem dokonał tego z akcji. Marco Parolo zagrał futbolówkę w pole karne na głowę napastnika, który bez problemów skierował piłkę do bramki.

W 65. minucie Miralem Pjanic wykonywał stały fragment gry, po jego uderzeniu futbolówka przeszła minimalnie nad poprzeczką. W 76. minucie Luis Alberto pokusił się o strzał z dystansu. Niewiele brakowało a piłka zatrzepotałaby w siatce, ale lewy górny róg zabezpieczył Buffon. Ekipa z Rzymu musiała zadowolić się kornerem.

W 85. minucie Paulo Dybala zmniejszył rozmiary porażki, ułożył sobie piłkę i przymierzył z rzutu wolnego z 27 metrów. Piłka wpadła tuż przy lewym słupku i "Stara Dama" zdobyła kontaktowe trafienie. W doliczonym czasie gry, ten sam zawodnik doprowadził do remisu. Tym razem pokonał Strakosha z rzutu karnego.

Jednak Lazio się nie załamało i dopięło swego. W 93. minucie Jordan Lukaku zagrał do Alessandro Murgii, który bez problemów wpakował piłkę do siatki i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Superpuchar Włoch powędrował do Rzymu.

Juventus FC – SS Lazio 2:3 (0:1) Dybala 85', 90+1' (k.) – Immobile 32' i 54', Murgia 90+3