Diego Costa chce wrócić do Atlético

Autor: Dariusz Maruszczak | 14.08.2017 14:20 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

W wywiadzie dla Daily Mail, Diego Costa wypowiedział się na temat konfliktu z menedżerem Chelsea FC, Antonio Conte. Napastnik reprezentacji Hiszpanii stwierdził, że jest niesprawiedliwie traktowany w zespole „The Blues” i chce odejść do Atletico.

– Czekam aż Chelsea mnie uwolni. Nie chciałem opuszczać klubu, byłem szczęśliwy, ale kiedy menedżer cię nie chce, musisz odejść – oświadczył Diego Costa.

Napastnik opowiedział historię związaną z SMS-em otrzymanym od Antonio Conte po zakończeniu sezonu. Menedżer przekazał mu wtedy, że nie liczy już na niego w przyszłym sezonie. – Byłem na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii. To był dla mnie szok. Pokazałem SMS-a kolegom z drużyny i nie mogli uwierzyć, jak mógł to zrobić w ten sposób. Byłem zły, ale teraz jestem spokojny. Nie usunąłem wiadomości i gdyby ludzie zarzucali mi kłamstwo, mogę im pokazać tego SMS-a.

– Szanuję go jako świetnego trenera. Wykonał znakomitą pracę, ale jako człowieka go nie szanuję. To nie jest trener, który jest bardzo blisko z zawodnikami. Jest zdystansowany i nie ma charyzmy ­– dodał.

Costa opowiedział również, że był bliski przedłużenia umowy z „The Blues”. – W styczniu miałem konflikt z trenerem ds. przygotowania fizycznego. Byłem bliski przedłużenia umowy, ale rozmowy zostały wyhamowane. Podejrzewam, że stał za tym menedżer.

Teraz napastnik ma nadzieję na transfer do Atlético, w którym grał w latach 2010-2014. – Chcę wrócić do Mardytu. Rozmawiałem z dyrektorem Chelsea FC i powiedziałem, że skoro menedżer mnie nie chce, pragnę odejść do Atlético. Inne oferty odrzuciłem. Chcieli sprzedać mnie do Chin lub do innej drużyny, ale ja odejdę do klubu, do którego chcę odejść, a nie takiego, który płaci najwięcej. Diego Simeone chce mnie z powrotem, to oczywiste. Zawsze czułem z nim więź. Ponadto kibice Atlético kochają mnie i szanują.

Costa uważa, że w londyńskiej Chelsea nie jest traktowany sprawiedliwie. – Chcą, żebym trenował z rezerwami. Nie mam dostępu do szatni pierwszego zespołu. Przecież nie jestem przestępcą! Nie sądzę, żeby było to uczciwe ze względu na to wszystko, co zrobiłem dla klubu.

Diego Costa trafił do Chelsea w 2014 roku. W 120 meczach dla tego klubu zdobył 58 goli. W poprzednim sezonie przyczynił się do mistrzostwa Anglii, zdobywając 20 bramek w Premier League.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Atletico Madryt, Anglia, Hiszpania, Antonio Conte, Diego Costa, Chiny

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (3)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze