Oficjalnie: Cristiano Ronaldo zawieszony na 5 spotkań!

Autor: Karol Brandt | 14.08.2017 16:39 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

Wygląda na to, że 32-letni Portugalczyk srogo zapłaci za incydenty z wczorajszego spotkania.

Cristiano Ronaldo w ostatnich minutach rywalizacji z „Blaugraną” otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną, wcześniej obejrzał „żółtko” za ściągnięcie koszulki przy celebracji gola na 2:1. Następnie kapitan reprezentacji Portugalii lekko odepchnął arbitra głównego, Ricardo de Burgos Bengoetxeę.

Dzisiaj Komitet Rozgrywek podjął decyzję o ukaraniu piłkarza Realu Madryt. 32-latka zawieszono łącznie na pięć spotkań (1 mecz za dwie żółte kartki oraz 4 za odepchnięcie sędziego).

Radio COPE zdążyło już poinformować, że „Królewscy” zamierzają odwołać się od tej decyzji i będą domagali się skrócenia kary do trzech spotkań.

• Demontaż APOEL-u; dublety Ronaldo i Benzemy!

„Los Blancos” nie dali najmniejszych szans mistrzom Cypru, strzelając im w pierwszej połowie cztery gole. Po przerwie podopieczni Zinédine’a Zidane’a kontynuowali strzelaninę.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.