Piękne gole Pulisica i Bartry poprowadziły Borussię do zwycięstwa. Kontuzja Błaszczykowskiego

Autor: Kacper Chwedoruk | 19.08.2017 17:23 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Klub z Dortmundu bardzo dobrze zainaugurował nowy sezon w Bundeslidze. Drużyna z Łukaszem Piszczkiem w składzie pewnie pokonała na wyjeździe VfL Wolfsburg.

Jeden z głównych konkurentów do mistrzostwa Niemiec, Bayernu Monachium, bez najmniejszych kłopotów uporał się z "Wilkami". Od pierwszego gwizdka BVB dominowało na placu gry. Gole były kwestią czasu i już przed przerwą zawodnicy Petera Bosza dwukrotnie udowodnili swoją przewagę.

Fantastyczne uderzenia Pulisicia, a przede wszystkim Marca Bartry doprowadziły do trudnej sytuacji gospodarzy. Wolfsburg, który liczył na lepszy sezon niż poprzedni, swoje plany musiał odłożyć przynajmniej do następnej kolejki, bowiem w starciu z klubem Łukasza Piszczka nie miał nic do powiedzenia.

Tuż przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy plac gry z powodu kontuzji opuścił Jakub Błaszczykowski.

Po zmianie stron "Żółto-Czarni" wciąż utrzymywali dużą przewagę. Udokumentowali to kolejnym trafieniem. Na listę strzelców wpisał się król strzelców minionego sezonu, czyli Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk bez problemu wykorzystał idealne podanie Pulisicia.

Gospodarze byli bliscy honorowego gola. Jak już Didavi pokonał bramkarza przyjezdnych, to arbiter odgwizdał spalonego. Od tego momentu spotkanie zdecydowanie straciło na tempie. Wolfsburg pogodzony z porażką nie rzucał się do szaleńczych ataków, zaś schowana Borussia nie kwapiła się do następnych groźnych akcji ofensywnych.

VfL Wolfsburg – Borussia Dortmund 0:3 (0:2) Pulisić 22', Bartra 27', Aubameyang 60'

• Kane: Chcieliśmy udowodnić krytykom, że się mylą

Po wygranym meczu z Borussią Dortmund Harry Kane stwierdził, że jego drużyna udowodniła, że mylili się ci, którzy wątpili w awans Tottenhamu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.