Juventus wygrywa na inaugurację sezonu

Autor: Michał Nowacki | 19.08.2017 19:49 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Po porażce z SS Lazio w Superpucharze Włoch, Juventus FC rozpoczął sezon w Serie A od meczu z Cagliari Calcio. Na szczęście "Stara Dama" poprawiła swoją grę i w starciu u siebie potrafiła strzelić dwa gole jeszcze w pierwszej połowie.

W trzeciej minucie Miralem Pjanić jako pierwszy dał sygnał do ataku i walki o dobry wynik. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka jednak minimalnie przeszła obok lewego słupka. Dziesięć minut później Stephan Lichtsteiner zagrał w pole karne a tam do futbolówki dopadł Mario Mandżukić, który bez problemów umieścił piłkę w lewym rogu bramki.

W 38. minucie goście byli bliscy wyrównania stanu rywalizacji. W tej sytuacji Giorgio Chiellini złamał przepisy i Fabio Maresca wskazał "na wapno". Diego Farias był egzekutorem tego stałego fragmentu gry, ale górą w tym pojedynku był Gianluigi Buffon.

W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy "Stara Dama" zdołała podwyższyć prowadzenie. Miralem Pjanić znakomicie się rozejrzał i wypatrzył Paulo Dybalę, który zachował zimną krew i wpakował futbolówkę w prawy róg bramki.

Na początku drugiej połowy Dybala mógł wpisać się po raz drugi na listę strzelców, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w... poprzeczkę. W 66. minucie Alex Sandro podawał do Gonzalo Higuaina i ponownie piłka wpadła w prawy róg bramki Cagliari.

W 71. minucie za Higuaina wszedł Blaise Matuidi, który przyszedł z Paris Saint-Germain. W 74. Juana Cuadrado zmienił Douglas Costa, jeden z nowych letnich nabytków. Pomocnik zamienił Bayern Monachium na Juventus FC na zasadzie wypożyczenia.

Juventus FC – Cagliari Calcio 3:0 (2:0) Mandżukić 13, Dybala 45+1, Higuain 66'