OGC Nice bez szans. Łatwy awans Napoli

Autor: Kacper Chwedoruk | 22.08.2017 22:40 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

SSC Napoli bez problemu przypieczętowało swój awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Włoska ekipa nie dała najmniejszych szans Francuzom, pokazując zdecydowanie dużo lepszą jakość piłkarską.

Piłkarze SSC Napoli od pierwszego gwizdka grali tak, jakby to oni musieli odrobić dwa gole. Dużo wyższa kultura rozgrywania akcji powinna już przed przerwą rozstrzygnąć sprawę awansu. Kilka dogodnych sytuacji podopieczni Maurizio Sarriego zmarnowali, a najgroźniejszy był Dries Mertens.

Belg najpierw przegrał pojedynek jeden na jednego z golkiperem gospodarzy, natomiast tuż przed przerwą fatalnie skiksował. Najdogodniejszą okazję zaprzepaścił Koulibaly. Senegalczyk, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, był niepilnowany na czwartym metrze od bramki. Na szczęście dla klubu z Nicei stoper nie trafił w piłkę.

Warto odnotować, że Francuzi do przerwy oddali jeden celny strzał. Było to premierowe uderzenie w światło bramki w tym dwumeczu.

SSC Napoli po przerwie bardzo szybko wykorzystało swoją przewagę. Już w pierwszej akcji ofensywnej Jose Callejon wykorzystał podanie od swojego kapitana. Chwilę później włoski zespół mógł pogrążyć zespół z Francji. Mertens jednak obił tylko słupek.

Konsekwentnie grający przyjezdni nie pozwolili gospodarzom nawet na honorowego gola. Najbliższy tego po błędzie Piotra Zielińskiego był Ganago, jednak udaną interwencją popisał się Pepe Reina. W końcówce klub z Neapolu strzelił jeszcze jednego gola. W końcu do siatki trafił Lorenzo Insigne, który na przestrzeni całego meczu zmarnował kilka dogodnych sytuacji.

Drużyna Zielińskiego i Milika bez najmniejszego kłopotu pokonała w dwumeczu OGC Nice i awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

OGC Nice – SSC Napoli 0:2 (0:0) Callejon 48', Insigne 89'