Piorunujący początek Liverpoolu i pewny awans

Autor: Kacper Chwedoruk | 23.08.2017 22:40 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Jürgena Kloppa bez najmniejszych kłopotów pokonali Hoffenheim. Liverpool, po fenomenalnym początku meczu, zameldował się w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Klub z Anfield bardzo szybko postanowił rozstrzygnąć losy w tym dwumeczu. Liverpool od pierwszego gwizdka zdominował rywala, a gole były kwestią czasu. Już w dziesiątej minucie podopieczni Kloppa objęli prowadzenie, dzięki trafieniu Emre Cana.

Niezadowoleni z jednobramkowej przewagi "The Reds" nie przestawali w atakowaniu rywala. Niemiecki klub miał problemy z opuszczeniem swojej połowy, a kolejne bramki zdobywali gospodarze. Przyglądający się grze Liverpoolu przyjezdni otrząsnęli się dopiero po trzecim trafieniu.

Wtedy to, Hoffenheim było stać na honorowe trafienie, które dodatkowo pobudziło zawodników znad rzeki Mersey. Zdecydowanie kontrolujący przebieg gry piłkarze gospodarzy do przerwy miażdżyli rywali, jednak jak to na ogół bywa, w defensywie popełnili kosztowny błąd.

Po przerwie, podopieczni Kloppa ponownie mieli dużą przewagę, ale razili nieskutecznością. W końcu swoją niemoc przełamał Roberto Firmino. Brazylijczyk wykorzystał podanie kapitana, Jordana Hendersona i bez kłopotu wpakował futbolówkę do niemalże pustej bramki.

Goście odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem, jednak to zasłużenie do fazy grupowej Ligi Mistrzów awansował Liverpool FC.

Liverpool FC – TSG 1899 Hoffenheim 4:2 (3:1) Can 10', 21', Salah 18', Firmino 63' – Uth 28', Wagner 79'

• Zwycięski remis mistrzów Turcji

Beşiktaş JK to niewątpliwa rewelacja Ligi Mistrzów, mistrzowie Turcji są liderem w grupie G. Natomiast FC Porto znajduje się tuż za „Czarnymi Orłami”. Mecz lidera z wiceliderem grupy zapowiadał się emocjonująco i w istocie taki był. W spotkaniu padły dwa gole i nie zabrakło emocji.

Skrzydłowy Sevilli Nolito wypowiedział się na temat dzisiejszej rywalizacji z Liverpoolem.

Mecz na szczycie grupy G zapowiada się imponująco. Podobnie jest w przypadku starcia „Byków” z „Czerwono-Białymi”. W tym gronie każda z ekip ma szanse na awans do dalszej części rozgrywek.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.