PSG nie zachwyciło, ale zwyciężyło

Mateusz Deluga | 25.08.2017 22:49 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W czwartej kolejce Ligue 1 Paris Saint-Germain FC podejmowało AS Saint-Étienne. W pierwszej połowie, pomimo bramki dla „Paryżan”, działo się niewiele. Natomiast druga połowa przyniosła więcej emocji.

Od pierwszych minut spotkania, piłkarze Paris Saint-Germain założyli pressing na połowie AS Saint-Étienne. Natomiast goście od samego początku potroili krycie dla Neymara. Pierwsze piętnaście minut meczu minęło pod znakiem braku emocji. Oba zespoły wyraźnie grały asekuracyjnie. Jednak wszystko zmieniło się w 19. minucie, kiedy Saidy Janko w polu karnym sfaulował Cavaniego. Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Niezwykłym refleksem w 25. minucie wykazał się Aréola, który w sytuacji sam na sam obronił groźny strzał Jonathana Bamby. Dwie minuty później „Zieloni” ponownie próbowali zagrozić bramce PSG, jednak strzał z rzutu wolnego okazał się niecelny. W 32. minucie Janko posłał mocne dośrodkowanie ze skraju pola karnego, lecz gospodarze wybili futbolówkę na rzut rożny. Trzy minuty później goście wykonywali kolejny rzut wolny, z którym bez trudu poradził sobie Alphonse Aréola. Końcówka pierwszej połowy nie przyniosła większych emocji. Oba zespoły zeszły do szatni przy wyniku 1:0 dla gospodarzy.

W 52. minucie po faulu na Neymarze, „Paryżanie” otrzymali rzut wolny. Piłka po dośrodkowaniu Marquinhosa trafiła do Thiago Motty, który oddał strzał w prawy dolny róg bramki Ruffiera. Paris Saint-Germain FC prowadziło dwa do zera.

Niespełna dziesięć minut później na bramkę Aréoli uderzał Baba, ale piłka po jego strzale nie trafiła w światło bramki. AS Saint-Étienne było w tym spotkaniu kompletnie bezradne. Piłkarze PSG bezapelacyjnie kontrolowali przebieg spotkania.

W 65. minucie doszło do pierwszej zmiany w zespole „Zielonych”. Na murawie pojawił się Vincent Pajot, który zmienił Digbo Maigę. Minutę po wejściu Pajota, groźny strzał w lewy słupek oddał Angel Di Maria. Piętnaście minut przed końcem spotkania „Paryżanie” wyprowadzili groźną kontrę, jednak piłkę w polu karnym zgubił Angel Di Maria. Kontratak PSG został zaprzepaszczony. Kibice miejscowej ekipy powoli mogli zacząć cieszyć się z kolejnych trzech punktów.

W 88. minucie drugą bramkę dla Paris Saint-Germain zdobył Edinson Cavani. W tej sytuacji Thomas Meunier posłał mocne podanie w pole karne, a Urugwajczyk strzelił gola efektownym krzyżakiem. Na boisku już nic więcej się nie wydarzyło. „Paryżanie” nie rozegrali wielkiego spotkania, ale zdobyli komplet punktów.

Paris Saint-Germain FC – AS Saint-Étienne 3:0 (1:0) Cavani 20’ (k.), 88', Motta 52’

• Wypowiedzi trenerów po meczu Szachtar – Roma

„Górnicy” pomimo tego, że przegrywali do przerwy 0:1, po zmianie stron wzięli się ostro do odrabiania strat i osiągnęli zamierzony cel wygrywając 2:1. Choć ostatecznie wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, lecz w doliczonym czasie gry Bruno Peres ofiarną interwencją uratował rzymian od straty gola numer trzy. Zobaczmy, co po meczu mówili szkoleniowcy obu ekip.

Sevilla FC zremisowała na własnym boisku z Manchesterem United 0:0. Pomimo braku goli mecz był bardzo emocjonujący, głównie za sprawą gospodarzy, którzy byli bardzo blisko strzelenia bramki.

„The Blues” na Stamford Bridge zremisowali z „Blaugraną”. Wynik otworzył Willian, jednak na kwadrans przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził Lionel Messi, który przełamał fatalną passę ośmiu meczów przeciwko Chelsea bez gola. A co powiedzieli trenerzy w rozmowach z dziennikarzami? Najważniejsze wypowiedzi przedstawiamy poniżej.

Kibiców Ligi Mistrzów czeka nie lada gratka. „The Blues” podejmą na Stamford Bridge „Dumę Katalonii”. Mecze między tymi zespołami były gwarantem niesamowitych emocji oraz gradu bramek. Czy ten scenariusz ma szansę zostać zrealizowany? Przekonamy się we wtorek o godzinie 20:45.

W 26. kolejce Ligue 1 podopieczni Unaia Emery’ego zrelaksowali się po porażce z „Królewskimi”.