Gol kolejki Danielsa nie pomógł. Manchester City w 97. minucie wyrwał komplet punktów!

Autor: Kacper Chwedoruk | 26.08.2017 15:32 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

Dość niespodziewanie klub Artura Boruca przeciwstawił się Manchesterowi City. Kandydaci do tytułu mistrzowskiego wymęczyli cenne trzy punkty, wygrywając 2:1.

Spotkanie na początku przyjęło niespodziewany obrót wydarzeń. To Bournemouth miało inicjatywę i lepiej radziło sobie w grze kombinacyjnej. Początkowa przewaga gospodarzy przyniosła im prowadzenie, za sprawą Charliego Danielsa. Lewy obrońca fenomenalnym uderzeniem z rogu pola karnego nie dał najmniejszych szans Edersonowi.

Po tym trafieniu, podopieczni Pepa Guardioli się obudzili. Na ripostę długo nie trzeba było czekać. Dał znać o sobie geniusz Davida Silvy, który cudownym prostopadłym zagraniem uruchomił Gabriela Jesusa. Brazylijczyk, choć wydawało się, że jest faulowany, umieścił futbolówkę w siatce obok Begovicia.

Przed przerwą przyjezdnych na nic więcej nie było stać. Chociaż od strzelonego gola przejęli kontrolę, to jednak nie byli w stanie kolejny raz pokonać golkipera rywali.

Druga część rozpoczęła się lepiej dla Bournemouth, którzy byli nastawieni na kontrę. Bliski powodzenia był Joshua King. Jego uderzenie wylądowało zaledwie na słupku bramki strzeżonej przez Brazylijczyka.

Odpowiedź "Obywateli" była niemalże identyczna. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Nicolas Otamendi strzałem głową obił obramowanie bramki. Z biegiem czasu Manchesterowi zaczęło się spieszyć, jednak nikt nie potrafił wpisać się na listę strzelców.

Tak było aż do siódmej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy bowiem, w gąszczu zawodników "Wisienek", najlepiej odnalazł się Raheem Sterling. Uderzenie Anglika, po rykoszecie wylądowało w bramce i dało trzy punkty gościom. W setnej minucie, były zawodnik Liverpoolu wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.

AFC Bournemouth – Manchester City 1:2 (1:1) Daniels 13' – Gabriel Jesus 21', Sterling 90'+7'