Dublet Icardiego, Roma rozłożona na łopaki przez byłego trenera

Autor: Michał Nowacki | 26.08.2017 22:39 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Roma uległa na własnym stadionie Interowi 1:3. Chociaż w pierwszej połowie gospodarz objął prowadzenie to jednak po przerwie wystarczyło, że Mauro Icardi wykorzystał dwie okazje i trzy punkty jadą do Mediolanu.

Już w 13. minucie Inter mógł pokusić się o otwarcie wyniku, gdy jeden z zawodników oddał strzał na bramkę Romy, a do odbitej piłki dopadł Antonio Candreva. Przytomnie zachował się pomocnik Interu, ale zabrakło mu precyzji i piłka minęła lewy słupek. Dwie minuty później, Roma za sprawą Edina Dżeko pokazała co oznacza porzekadło - niewykorzystane sytuacje się mszczą. Radja Nainggolan podawał do Bośniaka, który natychmiast uderzył i wpakował piłkę obok lewego słupka.

W 40. minucie Radja Nainggolan był bliski podwyższenia prowadzenia, jednak futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się na lewym słupku. Belg do asysty mógł dołożyć gola w tym meczu, ale się minimalnie pomylił.

W drugiej połowie losy spotkania się odwróciły, trener Interu, Luciano Spaletti, wiedział jak zagrać przeciwko swojej byłej drużynie. W 67. minucie Antonio Candreva znalazł się w dobrej sytuacji, aby oddać strzał. Jednak pomocnik zauważył, że Mauro Icardi jest w jeszcze lepszej pozycji i postanowił mu dograć piłkę. Argentyńczyk uderzył po ziemi w prawy róg i bez problemu doprowadził do remisu 1:1.

Dziesięć minut później, argentyński snajper Interu po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Tym razem podawał mu Ivan Perisić, zaś 24-latek przymierzył w lewy róg bramki. Odpowiedź gospodarzy mogła być błyskawiczna, bo już w 82. minucie Radja Nainggolan przypadkowo dostał piłkę "w prezencie" od rywala,  a następnie zdecydował się na strzał, ale jego próba skończyła się fiaskiem.

W 87. minucie Ivan Perisić zanotował drugą asystę w tym meczu, tym razem zauważył, że dobrze ustawiony jest Matias Vecino, zagrał mu piłkę a ten strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi i futbolówka wtoczyła się obok lewego słupka.

AS Roma – Inter 1:3 (1:0) Dżeko 15' – Icardi 67', 77', Vecino 87'

• „Stara Dama” przegrywa w delegacji, 3 wpuszczone gole Szczęsnego

Juventus przespał cały mecz z Sampdorią i przegrywając 0:3 był w stanie w doliczonym czasie gry odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami. Gospodarz zagrał mądrze w defensywie i nie pozwolił mistrzowi Włoch na zbyt wiele na boisku.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.

AS Roma pokonała zespół SS Lazio w derbach della Capitale 2:1. Polski bramkarz – Łukasz Skorupski, cały mecz spędził na ławce rezerwowej.

Ostatnio w hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Fernando Torres zdecyduje się wrócić do Anglii. O jego podpis chciało walczyć Newcastle i Southampton. Trener "Srok", Rafael Benítez ujawnił, że postara się w styczniu ściągnąć "El Niño".