Dublet Icardiego, Roma rozłożona na łopaki przez byłego trenera

Autor: Michał Nowacki | 26.08.2017 22:39 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Roma uległa na własnym stadionie Interowi 1:3. Chociaż w pierwszej połowie gospodarz objął prowadzenie to jednak po przerwie wystarczyło, że Mauro Icardi wykorzystał dwie okazje i trzy punkty jadą do Mediolanu.

Już w 13. minucie Inter mógł pokusić się o otwarcie wyniku, gdy jeden z zawodników oddał strzał na bramkę Romy, a do odbitej piłki dopadł Antonio Candreva. Przytomnie zachował się pomocnik Interu, ale zabrakło mu precyzji i piłka minęła lewy słupek. Dwie minuty później, Roma za sprawą Edina Dżeko pokazała co oznacza porzekadło - niewykorzystane sytuacje się mszczą. Radja Nainggolan podawał do Bośniaka, który natychmiast uderzył i wpakował piłkę obok lewego słupka.

W 40. minucie Radja Nainggolan był bliski podwyższenia prowadzenia, jednak futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się na lewym słupku. Belg do asysty mógł dołożyć gola w tym meczu, ale się minimalnie pomylił.

W drugiej połowie losy spotkania się odwróciły, trener Interu, Luciano Spaletti, wiedział jak zagrać przeciwko swojej byłej drużynie. W 67. minucie Antonio Candreva znalazł się w dobrej sytuacji, aby oddać strzał. Jednak pomocnik zauważył, że Mauro Icardi jest w jeszcze lepszej pozycji i postanowił mu dograć piłkę. Argentyńczyk uderzył po ziemi w prawy róg i bez problemu doprowadził do remisu 1:1.

Dziesięć minut później, argentyński snajper Interu po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Tym razem podawał mu Ivan Perisić, zaś 24-latek przymierzył w lewy róg bramki. Odpowiedź gospodarzy mogła być błyskawiczna, bo już w 82. minucie Radja Nainggolan przypadkowo dostał piłkę "w prezencie" od rywala,  a następnie zdecydował się na strzał, ale jego próba skończyła się fiaskiem.

W 87. minucie Ivan Perisić zanotował drugą asystę w tym meczu, tym razem zauważył, że dobrze ustawiony jest Matias Vecino, zagrał mu piłkę a ten strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi i futbolówka wtoczyła się obok lewego słupka.

AS Roma – Inter 1:3 (1:0) Dżeko 15' – Icardi 67', 77', Vecino 87'

• Pole, pole. Łyse pole…

Śpiewali bracia Golec. Tyle że kolejne słowa tamtej piosenki to „Ale mam już plan”. Niestety, wiele wskazuje na to, że po trzech miesiącach pracy Jerzy Brzęczek nadal tego planu na reprezentację nie ma. I nie zanosi się, żeby to się prędko zmieniło.

• Milan bezradny w starciu z Juve; Szczęsny obronił karnego!

Z pewnością wszyscy mieli nadzieję, że gracze Rossonerich” nie dadzą się aż tak stłamsić ekipie z Turynu.

• „Wilki” biją Sampdorię. Dublet El Shaarawy’ego!

W 12. kolejce Serie A podopieczni Eusebio Di Francesco podejmowali przed własną publicznością ekipę z Genui. Swoją wyższość udowodnili w pełni dopiero po przerwie, gdy strzelili trzy gole i tym samym sięgnęli po trzy „oczka”.

Jeśli ktoś nie ma pomysłu w jaki sposób świętować Dzień Niepodległości to zalecane jest, aby o 17:30 zasiąść głęboko w fotelu, zapiąć pasy i wystartować wraz z 177. derbami Manchesteru.

W rywalizacji Genoi z Napoli po pierwszej połowie 1:0 prowadzili podopieczni Ivana Juricia. W drugiej połowie ataki „Błękitnych” przyniosły jednak oczekiwane efekty i to Carlo Ancelotti i jego zawodnicy mogli cieszyć się z trzech punktów.