Atlético zagrało na piątkę

Mateusz Deluga | 27.08.2017 00:16 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 1. kolejce La Liga „Rojiblancos” niespodziewanie zremisowali z Gironą. Dodatkowo w tym samym spotkaniu czerwoną kartkę otrzymał Antonie Griezmann, który także ubliżył sędziemu. Wydział dyscypliny Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej nałożył na Francuza dwa mecze zawieszenia. Drużyna z Madrytu w pojedynku z UD Las Palmas musiała udowodnić kibicom, że poprzednie spotkanie było wypadkiem przy pracy.

Gospodarze rozpoczęli sezon od porażki 0:1 z Valencią. Bramkę dla „Nietoperzy” zdobył Simone Zaza. W drugiej kolejce na Estadio Gran Canaria przyjechało podrażnione Atlético Madryt. Spotkanie sędziował Ignacio Iglesias Villanueva.

Nie minęło pięć minut a „Rojiblancos” prowadzili już 2:0. W  drugiej minucie Angel Correra wykończył akcję efektownym strzałem w prawy dolny róg bramki. Trzy minuty później Yannick Ferreira Carrasco także pokonał Leandro Chichizolę.

Bramki zdobyte na początku spotkania pozwoliły rozluźnić się „Los Colchoneros”, którzy już tak często nie atakowali bramki gospodarzy. Z kolei UD Las Palmas próbowało stworzyć zagrożenie w polu karnym „El Atleti”. Jednak obrona Atlético Madryt świetnie radziła sobie z atakami przeciwnika. W rezultacie oba zespoły zeszły do szatni przy wyniku 2:0 dla drużyny z Madrytu.

W 59. minucie Jonathan Calleri zdobył kontaktową bramkę dla UD Las Palmas. Figueroa Cabrera Momo doskonale dośrodkował piłkę wprost na głowę Argentyńczyka. Jan Oblak był kompletnie bez szans. Dwie minuty później strzałem z dystansu popisał się Koke. Futbolówka po uderzeniu reprezentanta Hiszpanii wylądowała w siatce. Atlético Madryt ponownie odzyskało dwubramkowe prowadzenie.

W 74. minucie Koke po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Świetnie dysponowany dziś pomocnik fenomenalną przewrotką pokonał Chichizolę. Dziesięć minut przed końcem spotkania, po faulu Koke UD Las Palmas otrzymało rzut karny. Jan Oblak wyczuł jednak intencje Viery i obronił jedenastkę. W 87. minucie Carrasco podał do Thomasa, który oddał strzał w lewy góry róg bramki. Leonardo Chichizola skapitulował po raz piąty.

Sędzia zakończył mecz w 92. minucie. „Los Colchoneros” odnieśli przekonujące zwycięstwo z UD Las Palmas.

UD Las Palmas Atlético Madryt 1:5 (0:2) Calleri 58’Correra 3’, Carrasco 5’, Koke 62’, 75’, Thomas 87’