Gol i asysta Moraty, Chelsea triumfuje u siebie

Autor: Michał Nowacki | 27.08.2017 16:21 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Chelsea FC nie dała żadnych szans Evertonowi i gładko ograła rywala na własnym stadionie. W pierwszej połowie błyszczał Alvaro Morata, który zaliczył najpierw asystę, a w końcówce pierwszej odsłony gry sam wpisał się na listę strzelców.

W 27. minucie Alvaro Morata zagrał futbolówkę głową do Cesca Fabregasa, który silnym strzałem z pola karnego pokonał Pickforda. W 40. minucie Cesar Azpiliqueta posłał długą piłkę w szesnastkę Evertonu, tam dobrze ustawiony był Alvaro Morata, który głową zmusił golkipera gości do ponownej kapitulacji.

Drugą połowę Everton FC mógł zacząć od kontaktowego trafienia. W tej sytuacji Sandro Ramirez wbiegł w "szesnastkę" Chelsea FC, wyłuskał rywalowi piłkę i oddał strzał, ale jeden z defensorów interweniował ofiarnie i piłka wyszła na rzut rożny. W 59. minucie Pedro Rodriguez znalazł się na skraju pola karnego, zdecydował się na uderzenie i minimalnie się pomylił, bo piłka przeszła obok prawego słupka.

W 70. minucie Wayne Rooney dopadł do bezpańskiej piłki wybitej przez piłkarzy Chelsea FC, uderzył w nią, lecz futbolówka przeleciała daleko od lewego słupka. "Wazza" w swojej karierze już kilka podobnych bramek zdobył dla Manchesteru United czy Evertonu, w którym przed laty zaczynał karierę.

Do końca spotkania Chelsea FC kontrolowała przebieg meczu, nie forsowała tempa i spokojnie prowadziła piłkę po boisku. Kilka zaczepnych akcji gospodarzy mogło dać wyższy wynik, ale zabrakło skuteczności i dokładności.

Chelsea FC – Everton FC 2:0 (2:0) Fabregas 27', Morata 40'

• Willian opuści Chelsea już w styczniu?

Willian w Chelsea pod wodzą Antonio Conte jest jedynie rezerwowym. Z pomocą piłkarzowi chce przyjść AC Milan, który zdaniem calciomercato.com będzie chciał Brazylijczyka ściągnąć do siebie już w styczniu na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Szlagierem 12. kolejki Premiership będą niewątpliwie derby północnego Londynu, w których na Emirates Stadium Arsenal podejmie Tottenham. Wyżej w tabeli są goście i to „Koguty” prowadzone przez Mauricio Pochettino są faworytami rywalizacji. Jednak ekipa Arsène'a Wengera na pewno nie odda łatwo zwycięstwa.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.

"Daily Mail" informuje, że Real Madryt i Manchester United powalczą o obrońcę Tottenhamu, Danny'ego Rose'a. W mediach spekuluje się, że jednak zawodnik woli zostać w Anglii. Wcześniej łączony był z przenosinami do Chelsea, teraz mówi się o przeprowadzce na Old Trafford.

Antonio Conte jest aktualnie trenerem Chelsea, ale w latach 2014-2016 był selekcjonerem kadry narodowej Włoch. W barażach Italia uległa Szwecji 0:1 i dzisiaj czeka ją rewanż na San Siro, aby wywalczyć sobie wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji. Alessandro Del Piero wyraził pragnienie, aby Włoch ponownie poprowadził kadrę narodową.