Arcydzieło Zielińskiego poniosło Napoli! Zwycięstwo z trudnym rywalem

Autor: Kacper Chwedoruk | 27.08.2017 22:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

SSC Napoli, mimo trudnego początku odniosło cenne zwycięstwo. Fenomenalne trafienie Piotra Zielińskiego poniosło gospodarzy po trzy punkty.

Od pierwszych minut Atalanta prezentowała się bardzo solidnie. Zaskoczone grą rywala Napoli nie potrafiło opanować boiskowych wydarzeń, co się szybko zemściło. Dośrodkowanie z rzutu rożnego padło łupem Bryana Cristante, który niespodziewanie wyprowadził gości na prowadzenie.

Chwilę później złą decyzję podjął arbiter spotkania, bowiem nie podyktował on ewidentnego rzutu karnego dla przyjezdnych, co mogło okazać się kluczowe dla losów spotkania. Napoli przed przerwą nie potrafiło się otrząsnąć, jednak Atalanta zadowolona z jednobramkowego prowadzenia nie atakowała rywala, czekając na własnej połowie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dopiero w 56. minucie sygnał dał Piotr Zieliński. Nasz rodak cudownym uderzeniem zza pola karnego wyrównał stan meczu i od tego momentu zaczął się koncert podopiecznych Maurizio Sarriego.

Chwilę później Napoli wyszło już na prowadzenie. Allan świetnie wypatrzył Insignie, który zgrał futbolówkę głową do nabiegającego Driesa Mertensa. Belg nie zwykł marnować sytuacji sam na sam z bramkarzem i bez problemu umieścił piłkę w siatce Berishy.

Atalanta nie była w stanie poważnie zagrozić bramce Pepe Reiny. W polu karnym gospodarzy gotowało się jedynie po stałych fragmentach gry, jednak w końcówce okazał się on gwoździem do trumny zespołu z Bergamo. Goście bowiem nie zdążyli wrócić do obrony, a świetną kontrę wykorzystał Marko Rog.

Warto odnotować, że cały mecz na ławce rezerwowych spędził inny reprezentant Polski, Arkadiusz Milik.

SSC Napoli – Atalanta BC 3:1 (0:1) Zieliński 56', Mertens 61', Rog 87' – Cristante 16'