AS Roma zapłaci fortunę za czeskiego napastnika? [Aktualizacja]

Autor: Dariusz Maruszczak | 28.08.2017 13:49 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Jak donoszą włoskie media, AS Roma doszła do porozumienia z Sampdorią odnośnie transferu Patrika Schicka. Kwota transakcji może wynieść nawet 38 milionów euro.

Dziś doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami obu klubów, które miało zakończyć się zawarciem porozumienia. Przewiduje się, że „Giallorossi” wypożyczą Schicka na jeden sezon za 5 milionów euro, a za rok wykupią go definitywnie za 33 miliony. Ponadto UC Sampdoria miała zapewnić sobie określony procent z kolejnego transferu 21-latka.

Jeszcze inne doniesienia wskazują, że klub z Rzymu zdecyduje się od razu zapłacić za transfer definitywny. Być może już dziś poznamy odpowiedź w tej sprawie. Bardziej prawdopodobna jest jednak wersja z wypożyczeniem Schicka, w obliczu zamieszania związanego z jego transferem do Juventusu.

Przypomnijmy, że Schick był o krok od przejścia do „Juve”. Mistrzowie Włoch zrezygnowali jednak z transferu czeskiego napastnika po badaniach medycznych, które wykazały u niego drobne problemy kardiologiczne. Niektórzy spekulowali, że Juventus FC chciał jedynie w ten sposób zmniejszyć cenę 21-latka, na co zgody nie wyraziła Sampdoria, więc nie doszło do sfinalizowania transakcji. AS Roma wydaje się jednak bardziej zdeterminowana, a w walce o sprowadzenie Schicka wyprzedziła Inter Mediolan czy SSC Napoli.

Aktualizacja

AS Roma potwierdziła pozyskanie Patrika Schicka, który związał się z nowym klubem do 30 czerwca 2022 roku. UC Sampdoria za swojego byłego już napastnika może otrzymać łącznie ok. 42 mln euro. Czech najpierw trafi do rzymian na zasadzie rocznego wypożyczenia wartego sześć milionów euro, następnie w lutym 2018 roku zostanie wykupiony na stałe za 13 mln euro. Resztę kwoty trzeba będzie spłacić w ciągu czterech lat. Zaś bonusy wyniosą dwa miliony euro. 

Czytaj więcej o: Włochy, Transfery, Kontrakt, AS Roma, Sampdoria, Patrik Schick

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze