Znamy nazwisko następcy Dembélé w Borussii

Autor: Dariusz Maruszczak | 28.08.2017 15:03 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Po sprzedaży Ousmane'a Dembélé do Barcelony Borussia Dortmund musiała działać szybko, aby sprowadzić następcę utalentowanego Francuza. Do drużyny BVB dołączy Andrij Jarmołenko.

27-letni Ukrainiec do tej pory wzbraniał się przed opuszczaniem rodzimej ligi, mimo zainteresowania dużych klubów europejskich. Teraz jednak Jarmołenko zdecydował się na odejście z Dynama Kijów i podpisanie czteroletniego kontraktu z Borussią. Niemiecki klub przeznaczył na niego 25 milionów euro, co stanowi zaledwie ułamek kwoty uzyskanej ze sprzedaży Dembélé.

W poprzednim sezonie Jarmolenko rozegrał w barwach Dynama 36 meczów, w których zdobył 19 goli i zaliczył 10 asyst. Łącznie w barwach zespołu z Kijowa strzelił 137 bramek i zanotował 89 asyst. Ponadto ma na koncie 29 trafień w reprezentacji Ukrainy.

• Przełamanie Bayernu, Lewandowski bliski hat-tricka

Bayern Monachium po przerwie na mecze międzynarodowe wrócił do rozgrywek w Bundeslidze. Mistrz Niemiec mierzył się na wyjeździe z VfL Wolfsburg i po ostatnich wpadkach wrócił na zwycięską ścieżkę. Dublet zaliczył Robert Lewandowski.

• Dublet Nelsona daje oddech „Wieśniakom”

Do przerwy „Legenda” prowadziła z Hoffenheim, lecz w drugiej połowie wynik odwrócił Reiss Nelson, któremu wtórował Ádám Szalai.

Borussia Dortmund nie dała większych szans rywalom ze Stuttgartu, choć na początku drugiej połowy mogło być różnie, gdyby nie świetne interwencje Romana Bürkiego.

• „Kapryśna Diwa” pokonuje „Wieśniaki”. Rebić z czerwoną kartką!

Z rezultatu meczu siódmej kolejki Bundesligi może cieszyć się Eintracht Frankfurt, który dwukrotnie wykorzystał fatalną dyspozycję Olivera Baumanna. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet czerwona kartka, którą obejrzał Ante Rebić.

Bayern Monachium nie potrafił wygrać trzech kolejnych spotkań z rzędu. Najpierw zremisował z Augsburgiem 1:1, z którym dzisiaj Borussia Dortmund wygrała po dramatycznej końcówce 4:3, później Hertha BSC ograła „Bawarczyków” 2:0 po golach Vedada Ibisevicia oraz byłego legionisty, Ondreja Dudy. Przyszła pora na Ligę Mistrzów, gdzie Bayern zremisował u siebie z Ajaksem 1:1. Dzisiaj na Allianz Arena przyszło się im mierzyć z Borussią Mönchengladbach. Wcześniej hat-tricka skompletował Paco Alcácer z Borussii Dortmund, więc Robert Lewandowski musiał go gonić.