La Liga wzywa UEFA do zbadania, czy Manchester City nie narusza zasad Finansowego Fair Play

Autor: Dariusz Maruszczak | 04.09.2017 14:33 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

La Liga wezwała UEFA do wszczęcia postępowania, mającego na celu wyjaśnienie, czy Manchester City nie łamie zasad Finansowego Fair Play. Tego typu śledztwo zostało już rozpoczęte w przypadku Paris Saint-Germain.

22 sierpnia La Liga wysłała do UEFA dwa listy, w których wezwała europejską federację do zbadania, czy oba kluby nie łamią ustanowionych reguł. Ponadto prezes ligi hiszpańskiej, Javier Tebas, oświadczył, że zarówno Manchester, jak i PSG korzystają z pomocy środków państwowych, co ma jego zdaniem „zakłócać rywalizację europejską i tworzyć spiralę inflacyjną, która nieodwracalnie szkodzi piłce”. 

UEFA zapewniła w piątek, że zbada, czy PSG nie łamie ustalonych reguł Finansowego Fair Play. Tebas chce, by europejska federacja spojrzała na sprawę od strony całej historii działań klubu z Paryża, a także wszczęła podobną inicjatywę w przypadku Manchesteru City.

Manchester City i Paris Saint-Germain są klubami, które wydały na nowych piłkarzy zdecydowanie najwięcej w letnim okienku transferowym. Anglicy sprowadzili Bernardo Silvę, Edersona, Kyle’a Walkera, Danilo, Benjamina Mendy’ego i dwóch innych zawodników za 244 miliony euro, a Francuzi przeznaczyli 222 miliony na samego Neymara, a także 16 mln na Yuriego Berchiche. Ponadto Paris Saint-Germain wypożyczyło z AS Monaco Kyliana Mbappe z opcją wykupienia po zakończeniu sezonu.

Czytaj więcej o: Anglia, Hiszpania, Francja , Manchester City, Paris Saint-Germain, UEFA, Javier Tebas, La Liga, Finansowe Fair Play

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze