Wenger: Uważam, że styczniowe okienko transferowe szkodzi piłkarzom

Autor: Michał Nowacki | 05.09.2017 22:25 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

Trener Arsenalu, Arsène Wenger, stwierdził, że styczniowe okienko transferowe jest zupełnie niepotrzebne. Zdaniem Francuza większość zawodników już w październiku zastanawia się nad swoją przyszłością w danym klubie, co rozprasza ich i nie pozwala im się skoncentrować na grze.

Arsenal FC w końcówce sierpnia chciał ściągnąć do siebie Thomasa Lemara z AS Monaco. Z drugiej strony próbował za wszelką cenę zatrzymać u siebie Alexisa Sáncheza, który chciał odejść do Manchesteru City. W styczniu zapewne "The Citizens" wrócą do walki o Chilijczyka. FC Barcelona po sprzedaniu Neymara do Paris Saint-Germain chciała pozyskać Philippe Coutinho z Liverpoolu. Na początku 2018 roku także "Blaugrana" może wrócić do rozmów z "The Reds". Wenger uważa, że takie sytuacje są szkodliwe dla piłkarzy, gdyż już w październiku zawodnicy zastanawiają się nad swoją przyszłością.

– Piłkarze, którzy nie grają regularnie w październiku zaczynają się zastanawiać, gdzie mogą odejść w styczniu. To nie jest sposób, aby zostać skoncentrowanym na grze w danym klubie. Jesteśmy dla kibiców, których chcemy zadowolić, ale nie możemy tego zrobić, jeżeli dany zawodnik nie jest skupiony na grze dla swojego klubu. On wtedy myśli tylko o tym, gdzie może niebawem odejść. Uważam, że musimy wnieść trochę przyzwoitości. Wszyscy dziś narzekamy, że sport stał się zbyt wielkim biznesem, ale możemy coś z tym zrobić – rzekł Wenger w wywiadzie z BeIN Sports.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, FC Barcelona, Liverpool FC, Anglia, Hiszpania, Francja , Transfery, Trenerzy, Manchester City, Paris Saint-Germain, Alexis Sanchez, Neymar, AS Monaco, Thomas Lemar

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (3)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze