Mourinho: Po transferze Neymara Lukaku kosztowałby nas 150 milionów funtów

Autor: Dariusz Maruszczak | 06.09.2017 13:56 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

Menedżer Manchesteru United, Jose Mourinho, ocenił sytuację na rynku po astronomicznym transferze Neymara i pochwalił swój klub za szybkie działania w letnim okienku.

Portugalczyk początkowo był sceptyczny co do poczynań Manchesteru, narzekając na zbyt małą liczbę wzmocnień. Teraz jednak docenia działania pionu sportowego klubu z Old Trafford. Mourinho uważa, że gdyby nie szybkie sprowadzenie Romelu Lukaku i Nemanji Maticia, ceny za tych piłkarzy mogłyby być znacznie wyższe.

– Myślę, że byliśmy bardzo sprytni. Wiedzieliśmy, że może się wydarzyć coś, co zmieni rynek na zawsze. Zazwyczaj w końcówce okienka transferowego ceny są niższe, ale w tym sezonie wzrosły po transferze Neymara – ocenił Mourinho.

– Uważam, że 31 sierpnia Lukaku kosztowałby nas 150 milionów, a Matić 60 lub 70 mln. Na szczęście dokonaliśmy tych transferów w pierwszej części lata, dzięki czemu były one tańsze. Sądzę, że dobrze zrobiliśmy pod względem finansowym, a także w kontekście możliwości odpowiedniego przygotowania zawodników przed sezonem – powiedział Portugalczyk.

– Neymar zmienił wszystko. Jeśli największym transferem w historii wciąż byłby Pogba, myślę że Philippe Coutinho byłby teraz w Barcelonie za 101 milionów. Ludzie oczekują teraz kwot w okolicach 200 mln. Piłkarze, których wartość wynosiła 20 mln, teraz są wyceniani na 40 mln. Ci, którzy byli warci 40 mln, teraz są wyceniani na 60 mln. Wszystko się zmienia – zauważył Mourinho.

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Jose Mourinho, Transfery, Romelu Lukaku, Neymar, Nemanja Matic

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (3)

  • Blanco Triumfator
    Od transferu Pogby wszystko się zepsuło na rynku.
  • PolishBarcaFan Triumfator
    Arabskie zalane ropą pieniądze wszystko zepsuły.
  • Innoc3nt Legenda
    Od transferu Pogby? A ja myślałem, że to po wyczynach Barcelony i Realu przy zakupach Bale'a i ukrytych kwotach za Neymara.

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.