Nie tak łatwo zastąpić Griezmanna

Autor: Karol Brandt | 09.09.2017 18:22 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

„Rojiblancos” przekonali się dziś, że bez Francuza ofensywa ich zespołu praktycznie nie istnieje.

Valencia CF podbudowana remisem z obrońcą trofeum, Realem Madryt, konfrontowała się dzisiaj z Atlético Madryt. Przyjezdni musieli sobie radzić bez Antoine’a Griezmanna i jak się później okazało, nie poradzili sobie, ale po kolei.

Początek rozgrywany był pod dyktando „Los Colchoneros”, którzy za wszelką cenę chcieli wyjść na prowadzenie. Najbliżej celu był Luciano Vietto. Argentyńczyk przejął piłkę w polu karnym, jednak uderzył wysoko nad poprzeczką. Ku niezadowoleniu kibiców, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał, dlatego w 60. minucie obaj szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany, które de facto nie przyniosły rezultatu. Kilka minut później bliski strzelenia gola był Nicolás Gaitán, lecz na posterunku był Neto, który sparował futbolówkę na rzut rożny.

Pomimo doliczonych trzech minut, żaden z zespołów nie zdołał zdobyć dziś bramki. Oznaczało to podział punktów.

Valencia CF – Atlético Madryt 0:0