Nie tak łatwo zastąpić Griezmanna

Autor: Karol Brandt | 09.09.2017 18:22 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

„Rojiblancos” przekonali się dziś, że bez Francuza ofensywa ich zespołu praktycznie nie istnieje.

Valencia CF podbudowana remisem z obrońcą trofeum, Realem Madryt, konfrontowała się dzisiaj z Atlético Madryt. Przyjezdni musieli sobie radzić bez Antoine’a Griezmanna i jak się później okazało, nie poradzili sobie, ale po kolei.

Początek rozgrywany był pod dyktando „Los Colchoneros”, którzy za wszelką cenę chcieli wyjść na prowadzenie. Najbliżej celu był Luciano Vietto. Argentyńczyk przejął piłkę w polu karnym, jednak uderzył wysoko nad poprzeczką. Ku niezadowoleniu kibiców, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał, dlatego w 60. minucie obaj szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany, które de facto nie przyniosły rezultatu. Kilka minut później bliski strzelenia gola był Nicolás Gaitán, lecz na posterunku był Neto, który sparował futbolówkę na rzut rożny.

Pomimo doliczonych trzech minut, żaden z zespołów nie zdołał zdobyć dziś bramki. Oznaczało to podział punktów.

Valencia CF – Atlético Madryt 0:0

• Bale w Bayernie Monachium?

Cały czas nieznana jest przyszłość walijskiego skrzydłowego. Według ostatnich doniesień, jego usługami poważnie zainteresowani są „Bawarczycy”.

Jak donosi francuski dziennik L’Equipe, obrońca Monaco Djibril Sidibe uzgodnił warunki kontraktu z Atletico Madryt. Do transferu jest jeszcze jednak daleka droga, ponieważ klub z Księstwa musi porozumieć się z "Rojiblancos" odnośnie kwoty, za którą zgodzi się sprzedać reprezentanta Francji.

Walijski skrzydłowy mimo rozegrania świetnego meczu w finale Ligi Mistrzów, nadal nie może być pewny pozostania w Realu Madryt. Jego usługami zainteresowanych jest wiele klubów.

Atlético Madryt podjęło desperacką próbę zatrzymania Antoine'a Griezmanna w swoim zespole. Francuz kuszony jest ofertą z Barcelony, która chce zapłacić snajperowi 15 milionów euro za sezon.