Pewne zwycięstwo Juventusu, czyste konto Szczęsnego

Autor: Michał Nowacki | 09.09.2017 19:46 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Juventus FC wykorzystał atut własnego boiska i pokonał Chievo Weronę. To bardzo ważne trzy punkty dla "Starej Damy", która mogła po powrocie z przerwy międzynarodowej dopisać komplet "oczek" przed rozpoczęciem walki w Lidze Mistrzów w przyszłym tygodniu.

W 17. minucie fatalnie we własnej "szesnastce" zachował się Përparim Hetemaj. Juventus FC wykonywał rzut rożny, zaś interweniował pomocnik, który zrobił to na tyle nieudolnie, że pokonał własnego bramkarza głową.

W 26. minucie Ivan Radovanović próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego z rzutu wolnego. Polak jednak świetnie interweniował i wybił futbolówkę na korner. Minutę później Miralem Pjanić zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego. Jednak Stefano Sorrentino końcami palców przeniósł futbolówkę na słupek i piłka wyszła na rzut rożny.

W 39. minucie Ivan Radovanović znalazł sobie trochę wolnego miejsca przed polem karnym, zdecydował się uderzać głową, ale futbolówka poleciała nad bramką "Starej Damy". W 44. minucie Manuel Pucciarelli chciał doprowadzić do remisu tuż przed przerwą. Jednak Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i rzucił się w lewy róg bramki.

Gonzalo Higuaín w krótkim odstępie czasowym był bliski skompletowania dubletu, ale z dwóch szans wyszła mu tylko jedna. Najpierw jego uderzenie z woleja zostało zablokowane, ale minutę później już podwyższył prowadzenie. Miralem Pjanić zagrywał w pole karne do Argentyńczyka, który dopadł do piłki i umieścił ją w lewym górnym rogu.

W 71. minucie Paulo Dybala próbował swojej okazji, ale po jego strzale futbolówka minimalnie minęła słupek. W 83. minucie Federico Bernardeschi zagrywał do Dybali, który wbiegł w pole karne i przymierzył w prawy dolny róg. Takim rezultatem zakończyło się to spotkanie

Juventus FC – AC Chievo Werona 3:0 (1:0) Hetemaj 17' (sam.), Higuaín 59', Dybala 83'

• Nowy sezon. Stare demony? Startuje Liga Mistrzów!

Cristiano Ronaldo zamienił Real na Juventus, Gianluigi Buffon dołączył do PSG, lecz czy tak naprawdę układ sił się zmienił? Faworytami do końcowego tryumfu są te same zespoły, co w ubiegłej edycji. Pewnym jest to, że do rozgrywek przystępuje aż 9 Polaków. Większość z nich ma zapewniony pierwszy skład.

• Powrót bestii! Dublet C. Ronaldo i wygrana „Bianconerich”

Można by rzec, wreszcie. Portugalski napastnik przełamał się w starciu z US Sassuolo Calcio. Czy to preludium do udanego sezonu w wykonaniu ex-snajpera Realu Madryt, jak i całego Juventusu?

• Stępiński zabiera punkty „Giallorossim”!

Piłkarze AS Romy mimo prowadzenia już 2:0 nie zdołali pokonać drużyny z Werony. Jeśli tak samo zagrają w Madrycie, mogą wrócić do Rzymu z bagażem kilku bramek.

„Fiołki” gościły dziś na Stadio San Paolo, gdzie Napoli chciało odkupić swoje winy za przegrane spotkanie z Sampdorią. Podopiecznym Carlo Ancelottiego udało się co prawda wygrać z Fiorentiną, ale ponownie nie zachwycili kibiców.

Na Giuseppe Meazza zmierzyły się ze sobą „jedenastki” Interu oraz Parmy. Słaba postawa gospodarzy zaowocowała utratą cennych trzech „oczka”. Pięknym strzałem z dystansu popisał Federico Dimarco, który uszczęśliwił kibiców „Gialloblu”.