Pewne zwycięstwo Juventusu, czyste konto Szczęsnego

Autor: Michał Nowacki | 09.09.2017 19:46 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Juventus FC wykorzystał atut własnego boiska i pokonał Chievo Weronę. To bardzo ważne trzy punkty dla "Starej Damy", która mogła po powrocie z przerwy międzynarodowej dopisać komplet "oczek" przed rozpoczęciem walki w Lidze Mistrzów w przyszłym tygodniu.

W 17. minucie fatalnie we własnej "szesnastce" zachował się Përparim Hetemaj. Juventus FC wykonywał rzut rożny, zaś interweniował pomocnik, który zrobił to na tyle nieudolnie, że pokonał własnego bramkarza głową.

W 26. minucie Ivan Radovanović próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego z rzutu wolnego. Polak jednak świetnie interweniował i wybił futbolówkę na korner. Minutę później Miralem Pjanić zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego. Jednak Stefano Sorrentino końcami palców przeniósł futbolówkę na słupek i piłka wyszła na rzut rożny.

W 39. minucie Ivan Radovanović znalazł sobie trochę wolnego miejsca przed polem karnym, zdecydował się uderzać głową, ale futbolówka poleciała nad bramką "Starej Damy". W 44. minucie Manuel Pucciarelli chciał doprowadzić do remisu tuż przed przerwą. Jednak Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i rzucił się w lewy róg bramki.

Gonzalo Higuaín w krótkim odstępie czasowym był bliski skompletowania dubletu, ale z dwóch szans wyszła mu tylko jedna. Najpierw jego uderzenie z woleja zostało zablokowane, ale minutę później już podwyższył prowadzenie. Miralem Pjanić zagrywał w pole karne do Argentyńczyka, który dopadł do piłki i umieścił ją w lewym górnym rogu.

W 71. minucie Paulo Dybala próbował swojej okazji, ale po jego strzale futbolówka minimalnie minęła słupek. W 83. minucie Federico Bernardeschi zagrywał do Dybali, który wbiegł w pole karne i przymierzył w prawy dolny róg. Takim rezultatem zakończyło się to spotkanie

Juventus FC – AC Chievo Werona 3:0 (1:0) Hetemaj 17' (sam.), Higuaín 59', Dybala 83'