Świetny występ Marka Utha. Bayern na kolanach

Krystian Kutt | 09.09.2017 20:12 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Nikt by się nie spodziewał takiego obrotu spraw. Bayern Monachium miał bez problemów wygrać z „Wieśniakami” i po trzech spotkaniach mieć na koncie komplet punktów. Coś poszło jednak nie tak...

Bayern dobrze wszedł w mecz. Od samego początku atakował bramkę Hoffenheim i już w 6. minucie Robert Lewandowski miał świetną sytuację, ale jego strzał wylądował na poprzeczce bramki Baumana.

W kolejnych minutach tej rywalizacji Bayern przygasł. Mistrzowie Niemiec nie stwarzali sobie żadnych sytuacji, za to „Wieśniaki” grały coraz lepiej a potwierdzeniem tego była bramka strzelona w 28. minucie przez Marka Utha. Asystę przy tym trafieniu zanotował Kramarić. W 42. minucie kolejną, dobrą okazję do strzelenia bramki miał Zuber, ale świetną interwencją popisał się Neuer. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło. Nie było to najlepsze czterdzieści pięć minut gry w wykonaniu klubu z Monachium.

W drugiej odsłonie meczu na stadionie Rhein-Neckar-Arena Bayern wziął się do roboty, ale brakowało skuteczności. W jednej akcji na minimalnym spalonym był Robert Lewandowski, a w kolejnej Coman nie trafił w bramkę z głębi pola karnego. Stare przysłowie brzmi „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. W 51. minucie świetnie w pole karne zagrał Zuber, a całą akcję silnym strzałem lewą nogą zakończył ponownie Uth. W tym momencie było już 2:0 dla drużyny gospodarzy.

Mimo pojawienia się w kolejnych minutach na boisku Robbena, Ribery'ego i Jamesa, Bayern nie potrafił strzelić bramki. „Bawarczycy” stwarzali sytuacje podbramkowe, jednak z wykończeniem było w tym spotkaniu na bakier. Hoffenheim sprawiło ogromną niespodziankę, wygrywając na własnym stadionie z Bayernem Monachium 2:0. Po tym spotkaniu ekipa Juliana Nagelsmanna awansowała na drugie miejsce w tabeli, natomiast Bayern plasuje się na miejscu piątym.

TSG 1899 Hoffenheim – Bayern Monachium 2:0 (1:0) Uth 27', 51'