Kick It Out zakazuje kibicom Chelsea śpiewania antysemickich piosenek pod adresem Moraty

Autor: Michał Nowacki | 10.09.2017 11:36 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Chelsea apeluje do swoich kibiców, aby przestali śpiewać antysemickie piosenki pod adresem Álvaro Moraty. Hiszpan otworzył wynik spotkania z Leicester w wygranym meczu 2:1 na King Power Stadium.

– Język tych przyśpiewek jest w ogóle nie do przyjęcia. Álvaro Morata poprosił kibiców, aby przestali śpiewać piosenki pod jego adresem. Klub i piłkarz cenią sobie gorące wsparcie fanów na wyjazdach, ale niektóre przyśpiewki są nie do zaakceptowania w jej formie – głosi organizacja Kick It Out.

– Kick It Out jest świadome antysemickiego śpiewu przez kibiców Chelsea w ich rozgrywkach Premier League z Leicester City. Nie ma miejsca na takie obrzydliwe zachowanie na meczach piłki nożnej i w szerszym kręgu społeczeństwa. Prosimy wszystkich zwolenników o zaprzestanie takiego śpiewania. Organizacja oczekuje, że Chelsea zidentyfikuje takich fanów i ich losem zajmie się policja – dodaje źródło.

Ze słowami pochwały pośpieszył Antonio Conte, który nie krył radości z dobrej formy Hiszpana.

– To dobry dzień dla Chelsea i Álvaro Moraty. Zawsze ważne jest, aby napastnik strzelał gola. Warto zwrócić uwagę, że on ciągle poprawia swoje umiejętności i jeszcze bardziej angażuje się w naszą filozofię futbolu – stwierdził Conte.

W kilku słowach po meczu z "Lisami" wypowiedział się także sam piłkarz.

– Zawsze ciężko się gra przeciwko Leicester na King Power Stadium. To było bardzo ważne zwycięstwo dla nas. Byliśmy dobrze przygotowani, prowadziliśmy 2:0 i w końcówce pozwoliliśmy sobie wbić gola i naraziliśmy się na nerwowe pół godziny. Gramy dobrze, ale wciąż nie jesteśmy liderami tabeli, nie mogę się doczekać kiedy powalczymy z czołówką i awansujemy na pierwsze miejsce w tabeli – powiedział Morata w rozmowie ze Sky Sports.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Anglia, Trenerzy, Antonio Conte, Alvaro Morata, Leicester City

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze