Trudny początek, a później kanonada Napoli! Kolejny gol Zielińskiego

Autor: Kacper Chwedoruk | 10.09.2017 22:45 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W pierwszy weekend po przerwie reprezentacyjnej było dużo niespodziewanych wyników. Bologna FC, która w niedzielny wieczór gościła SSC Napoli, chciała sprawić kolejną sensację. Gospodarzom to się nie udało, chociaż rozmontowanie obrony rywala przez klub Polaków trwało dość długo.

Napoli nie było w stanie narzucić swoich warunków gry. Mimo, iż zawodnicy Maurizio Sarriego utrzymywali piłkę w posiadaniu, to nie przynosiło to żadnych efektów. Przyjezdni mierzyli się z ostrą grą Bologni, która już w pierwszej połowie meczu otrzymała aż cztery żółte kartki.

Gospodarze mieli dwie dogodne sytuacje, jednak w premierowym przypadku zabrakło celności. W drugim zaś gola zabrał im arbiter, słusznie odgwizdując spalonego Matti Destro. Jedyną szansę na otwarcie wyniku meczu przed przerwą dla Napoli miał Marek Hamsik, ale uderzył prosto w golkipera.

Po zmianie stron goście wciąż mieli problem ze sforsowaniem dobrej defensywy rywala. Zmienić to miał Piotr Zieliński, który w 62 minucie. spotkania pojawił się na placu. Wejście naszego rodaka szybko przyniosło efekt bramkowy, jednak nie brał on udziału w tej akcji.

Niemalże wszystko w swoje ręce wziął Lorenzo Insingie. Reprezentant Włoch idealnym dośrodkowaniem obsłużył Jose Callejona. Argentyńczyk bez problemu wykorzystał podanie i strzałem głową po raz pierwszy w tym meczu trafił do siatki.

W końcówce spotkania klub z Neapolu pokazał swoją klasę, dwukrotnie podwyższając wynik spotkania. Najpierw na listę strzelców wpisał się Dries Mertens. Gwiazdor Napoli wykorzystał zabawę Pulgara i odebrał mu futbolówkę. Pomknął z nią w stronę bramki, pewnym strzałem pokonując Mirante.

Bolognę dobił Zieliński, który wykorzystał podanie Callejona. Argentyńczyk, chociaż znajdował się w dogodnej pozycji do oddania strzału, to zagrał do lepiej ustawionego pomocnika. Polak miał pustą bramkę i tym samym strzelił drugiego gola w sezonie.

Odnotujmy, że cały mecz na ławce rezerwowych spędził inny reprezentant Polski, Arkadiusz Milik.

Bologna FC – SSC Napoli 0:3 (0:0) Callejon 66', Mertens 83', Zieliński 88'

• Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

Juventus przespał cały mecz z Sampdorią i przegrywając 0:3 był w stanie w doliczonym czasie gry odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami. Gospodarz zagrał mądrze w defensywie i nie pozwolił mistrzowi Włoch na zbyt wiele na boisku.

AS Roma pokonała zespół SS Lazio w derbach della Capitale 2:1. Polski bramkarz – Łukasz Skorupski, cały mecz spędził na ławce rezerwowej.

• Kolejny gracz na celowniku „Rojiblancos”

Diego Pablo Simeone rozgląda się za nowym napastnikiem, który odnalazłby się także na skrzydle.