Trudny początek, a później kanonada Napoli! Kolejny gol Zielińskiego

Autor: Kacper Chwedoruk | 10.09.2017 22:45 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W pierwszy weekend po przerwie reprezentacyjnej było dużo niespodziewanych wyników. Bologna FC, która w niedzielny wieczór gościła SSC Napoli, chciała sprawić kolejną sensację. Gospodarzom to się nie udało, chociaż rozmontowanie obrony rywala przez klub Polaków trwało dość długo.

Napoli nie było w stanie narzucić swoich warunków gry. Mimo, iż zawodnicy Maurizio Sarriego utrzymywali piłkę w posiadaniu, to nie przynosiło to żadnych efektów. Przyjezdni mierzyli się z ostrą grą Bologni, która już w pierwszej połowie meczu otrzymała aż cztery żółte kartki.

Gospodarze mieli dwie dogodne sytuacje, jednak w premierowym przypadku zabrakło celności. W drugim zaś gola zabrał im arbiter, słusznie odgwizdując spalonego Matti Destro. Jedyną szansę na otwarcie wyniku meczu przed przerwą dla Napoli miał Marek Hamsik, ale uderzył prosto w golkipera.

Po zmianie stron goście wciąż mieli problem ze sforsowaniem dobrej defensywy rywala. Zmienić to miał Piotr Zieliński, który w 62 minucie. spotkania pojawił się na placu. Wejście naszego rodaka szybko przyniosło efekt bramkowy, jednak nie brał on udziału w tej akcji.

Niemalże wszystko w swoje ręce wziął Lorenzo Insingie. Reprezentant Włoch idealnym dośrodkowaniem obsłużył Jose Callejona. Argentyńczyk bez problemu wykorzystał podanie i strzałem głową po raz pierwszy w tym meczu trafił do siatki.

W końcówce spotkania klub z Neapolu pokazał swoją klasę, dwukrotnie podwyższając wynik spotkania. Najpierw na listę strzelców wpisał się Dries Mertens. Gwiazdor Napoli wykorzystał zabawę Pulgara i odebrał mu futbolówkę. Pomknął z nią w stronę bramki, pewnym strzałem pokonując Mirante.

Bolognę dobił Zieliński, który wykorzystał podanie Callejona. Argentyńczyk, chociaż znajdował się w dogodnej pozycji do oddania strzału, to zagrał do lepiej ustawionego pomocnika. Polak miał pustą bramkę i tym samym strzelił drugiego gola w sezonie.

Odnotujmy, że cały mecz na ławce rezerwowych spędził inny reprezentant Polski, Arkadiusz Milik.

Bologna FC – SSC Napoli 0:3 (0:0) Callejon 66', Mertens 83', Zieliński 88'