Rummenigge krytykuje Lewandowskiego

Autor: Dariusz Maruszczak | 11.09.2017 17:07 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Dyrektor generalny Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge, skrytykował Roberta Lewandowskiego za jego ostatnie wypowiedzi, w których Polak wyraził swoje niezadowolenie z powodu małej aktywności monachijskiego klubu na rynku transferowym.

Przypomnijmy, że Lewandowski w sobotnim wywiadzie dla Der Spiegel powiedział: – Bayern będzie musiał coś wymyślić i być bardziej kreatywny, jeśli chce sprowadzać do Monachium światowej klasy zawodników. Gdy chce się pozostać na szczycie, potrzeba piłkarzy z taką jakością. Do tego momentu (kupna Corentina Tolisso - przyp. red.) Bayern nigdy nie wydał więcej niż 40 milionów euro za zawodnika. W międzynarodowym futbolu to już od długiego czasu przeciętna kwota.

Rummenigge ostro odpowiedział na te zarzuty. – Byłoby szkoda, gdyby Lewandowski odbierał sprawy w ten sposób. Lojalność jest w DNA Bayernu i ma duże znaczenie dla naszych fanów. Przez długi czas prowadziliśmy z sukcesami naszą filozofię. Oczywiście na Roberta wpłynęły transfery Paris Saint-Germain. Niezależnie od tego, jest zatrudniony przez nas jako piłkarz i zarabia dużo pieniędzy. Żałuję jego komentarzy. Ktokolwiek krytykuje trenera, klub lub kolegów z drużyny, będzie miał bezpośrednio do czynienia ze mną.

Dyrektor Bayernu nie poprzestał na krytyce Lewandowskiego, ale oberwało się również agentowi napastnika, Maikowi Barthelowi. – Niestety agent Roberta często jest jego przewodnikiem duchowym. To znów uwidoczniło się przy okazji wywiadu, przeprowadzonego bez wiedzy Bayernu. Barthel szkodzi Robertowi – stwierdził Rummenigge.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Robert Lewandowski, Karl Heinz Rummenigge

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

 • Innoc3nt Legenda
  Widać Lewandowskiemu już odwala. Takie sprawy załatwia się w strefie klubu, a nie w mediach.
 • auman2 Zwycięzca grupy
  Zarząd nie lepszy skoro to samo robi.
 • Neral Triumfator
  Lewandowski ma prawo być sfrustrowany bo ruchy Bayernu na rynku transferowym są słabe - kadra nie została odmłodzona ani jakoś mocno wzmocniona a wiadomo, że Robert marzy o zwycięstwie w LM... Teraz pewnie żałuje, że odrzucił ofertę Realu 2 czy 3 sezonu temu bo miałby już na koncie minimum dwa Puchary Europy.
 • Innoc3nt Legenda
  Ma prawo być zły, ale nie musi się żalić mediom. Takie sprawy załatwia się wewnątrz klubu, nie sądzisz?
 • JuveT Triumfator
  Sprawa wewnątrz klubu zostałaby zamieciona pod dywan i tyle.
 • Blanco Triumfator
  Wydaje mi się, że skończy w Chelsea albo Man City

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.