„The Blues” znokautowali Qarabağ FK

Mateusz Deluga | 12.09.2017 22:47 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

Pojedynek Dawida z Goliatem, czyli sześciokrotny mistrz Anglii, kontra absolutny kopciuszek Champions League. Chelsea FC vs. Qarabağ FK. Drużyna z Azerbejdżanu przez ekspertów jest skazywana na pożarcie. Chociaż goście udowodnili, że należy się z nimi liczyć. Doskonale przekonała się o tym FC Kopenhaga, która odpadła z Azerami w play offach Ligi Mistrzów.

Qarabağ FK  to zespół, który ciężko pracował na to, aby znaleźć się w Lidze Mistrzów. Warto dodać, że od pierwszej minuty na lewej stronie obrony mogliśmy oglądać byłego stopera Legii Warszawa, Jakuba Rzeźniczaka. Natomiast w Chelsea FC zmiany. W pierwszym składzie mogliśmy zobaczyć Davide Zappacoste oraz Christensena.

Już w 5. minucie „The Blues” otworzyli wynik spotkania. Willian posłał piłkę do Pedro, który zdobył piękną bramkę z dystansu. Ibrahim Šehić nawet nie ruszył się z miejsca, był kompletnie zaskoczony strzałem Hiszpana. Qarabağ FK fatalnie zaczął to spotkanie.

Na Stamford Bridge byliśmy świadkami zaciętego pojedynku między obiema ekipami. Gra była toczona w niezwykłym tempie. Piłkarze Chelsea FC nieustanie próbowali zagrozić bramce gości. Jednak przeszkadzali im w tym obrońcy azerskiej drużyny, którzy własnym ciałem blokowali strzały oddawane przez „The Blues”.

W 20. minucie Michy Batshuayi zmarnował doskonałą szansę na podwyższenie rezultatu, napastnik nie dobił piłki po interwencji Šehicia. Dziesięć minut później Belga wyręczył Davide Zappacosta, który zakończył rajd lewą stroną boiska efektową bramką z dystansu.

Do przerwy więcej goli nie padło. Pan Anasthasios Sidiropoulos, po doliczonych dwóch minutach, zaprosił obie jedenastki do szatni.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, Chelsea FC zdobyła trzecią bramkę, a jej autorem był Cesar Azpilicueta. Cesc Fabregas posłał prostopadłą piłkę ze skraju pola karnego, do której dobiegł defensor „The Blues”. Strzał w lewy górny róg i Chelsea FC prowadziła już 3:0.

Po trzecim golu sytuacja na Stamford Bridge uspokoiła się. Gospodarze nie atakowali już tak często, a Qarabağ FK nadal nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką Courtoisa. Tymczasem, w 71. minucie rezerwowy Bakayoko strzelił gola. Napastnik przejął bezpańską piłkę w polu karnym i bez problemu umieścił ją w siatce. Pięć minut później awizowany do zmiany Michy Batshuayi strzelił 5. bramkę dla „The Blues”. Goście na kolanach.

Nie minęło sześć minut, a Chelsea FC strzeliła kolejnego gola. Davide Zappacosta podał piłkę wzdłuż pola karnego, a futbolówkę do własnej bramki wpakował Maksim Medvedev.

Chelsea FC ­Qarabağ FK 6:0 (2:0) Pedro 5’, Zappacosta 30’, Azpilicueta 55’, Bakayoko 71’, Batshuayi 76’, Medvedev 82' (sam.)

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Chelsea FC, Antonio Conte, Rodríguez Pedro, Cesar Azpilicueta, Michy Batshuayi, Tiemoue Bakayoko, Azerbejdżan , Qarabağ FK, Chelsea - Qarabağ 2017-09-12, Davide Zappacosta

• Willian opuści Chelsea już w styczniu?

Willian w Chelsea pod wodzą Antonio Conte jest jedynie rezerwowym. Z pomocą piłkarzowi chce przyjść AC Milan, który zdaniem calciomercato.com będzie chciał Brazylijczyka ściągnąć do siebie już w styczniu na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.

"Daily Mail" informuje, że Real Madryt i Manchester United powalczą o obrońcę Tottenhamu, Danny'ego Rose'a. W mediach spekuluje się, że jednak zawodnik woli zostać w Anglii. Wcześniej łączony był z przenosinami do Chelsea, teraz mówi się o przeprowadzce na Old Trafford.

Antonio Conte jest aktualnie trenerem Chelsea, ale w latach 2014-2016 był selekcjonerem kadry narodowej Włoch. W barażach Italia uległa Szwecji 0:1 i dzisiaj czeka ją rewanż na San Siro, aby wywalczyć sobie wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji. Alessandro Del Piero wyraził pragnienie, aby Włoch ponownie poprowadził kadrę narodową.

Były napastnik Chelsea, Carlton Cole stwierdził, że Álvaro Morata szybko udowadnia, że był wart 60 milionów funtów, które za niego zapłacono. Zdaniem legendy "The Blues" Hiszpan bardziej przypomina swoim stylem gry Harry'ego Kane'a z Tottenhamu niż Diego Costę, który w zeszłym sezonie wygrał ze stołecznym klubem mistrzostwo Anglii. Snajper "The Blues" zdobył w ostatniej kolejce gola w meczu z Manchesterem United i zapewnił Chelsea zwycięstwo.